Zverejňovač príspevkov

Späť

Župné školy otvorené pre verejnosť

27.11.2018
„Ak hľadáte pre svoje dieťa správnu strednú školu, ktorá zohľadňuje to čo ho baví, chcete pre deti kvalitné štúdium, na základe ktorého sa uplatnia na trhu práce, tak určite zavítajte na naše stredné školy, zistite o nich niečo viac a vyberte si z ponúkaných študijných odborov ten, ktorý Vášmu dieťaťu zabezpečí kvalitné vzdelanie do života,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.      
V stredu 28.11.2018 otvára svoje brány Stredná odborná škola pedagogická na Sokolskej 6 v Modre. Od 8:00 do 14:00 hodiny tak môžu deviataci, ich rodičia, učitelia, pedagogický poradcovia navštíviť školu s takmer 150-ročnou tradíciou, ktorá pripravuje budúce učiteľky materských škôl, vychovávateľov a opatrovateľov, pedagogických asistentov a animátorov voľného času. Získajú tak prehľad o škole, odboroch, prijímacích pohovoroch, uplatnení študentov a ďalšie dôležité informácie.
 
Dozvedieť sa viac o možnostiach štúdia v študijných programoch v perspektívnych profiláciách s podporou významných zamestnávateľov, o duálnom vzdelávaní a zároveň si pozrieť odborné učebne a pracoviská praktického vyučovania môžete vo štvrtok 29.11.2018 na bratislavskej Strednej odbornej škole elektrotechnickej na Rybničnej 59. Deň otvorených dverí bude od 8:00 do 16:00 hodiny. 
Uchádzačov o štúdium a možno budúcich študentov privíta vo štvrtok 29.11.2018 od 8:00 do 16:00 hodiny aj Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre s viac ako 130ročnou históriou. 4-ročné štúdium s maturitou v študijných odboroch somelierstvo, podnikanie a agroturistika, ktorá ponúka štúdium v oblasti vinárstva a ovocinárstva. Uchádzači tu získajú informácie o škole, študijných odboroch, možnom ubytovaní a ďalšie zaujímavé údaje. 
Deň otvorených dverí organizuje v piatok 30.11.2018 Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej 44 v Bratislave. Od 10:00 do 14:00 hodiny sa bude konať prezentácia všetkých študijných odborov a prehliadka školy. K dispozícii budú informácie o otváraných študijných odboroch, uplatnení študentov, úspechoch školy ako aj o uplatnení sa na pracovnom trhu. Pre školský rok 2019/2020 ponúka žiakom končiacim základnú školu odbory denného 4-ročného štúdia: farmaceutický laborant, očný optik, ortopedický technik, zdravotnícky laborant a zubný asistent.
 
V piatok 30.11.2018 otvorí opäť svoje brány od 8:00 do 14:00 hodiny aj Spojená škola v Ivanke pri Dunaji. Prehliadka školy sa bude konať každú celú hodinu. Všetci tí, ktorí majú vzťah k prírode, zvieratám, poľnohospodárstvu, agropodnikaniu si prídu na svoje pri návšteve tejto školy. Spoznajú jej odbory, v ktorých sa zameriava na chov a jazdectvo, rybolov, kynológiu, obchod a mnohé ďalšie odbory, v ktorých okrem teoretických poznatkov nadobudnú študenti najmä praktické zručnosti.