Zverejňovač príspevkov

Späť

Víkend v znamení premiéry aj nočného behu

23.09.2016

Posledný septembrový víkend bude v Bratislave patriť kultúre aj športu. Novú divadelnú sezónu otvorí dnes večer v župnom Divadle Aréna inscenácia Franka Wedekinda LULU, Divadlo LUDUS dnes oslávi svoje štyridsiate piate narodeniny a krásy nočnej Bratislavy si zase môžu vychutnať účastníci sobotného Bratislavského nočného behu.
 
„Bratislavská župa podporuje nielen kultúrne podujatia a naše divadlá, ktoré reagujú na divákov a prinášajú im tak staré osvedčené veci, ale aj niečo nové, ale stále väčší dôraz dáva aj na športové aktivity. Sem neodmysliteľne patrí aj obľúbený beh. Ak sa v sebe spojí nočná atmosféra, zaujímavá trasa, tak výsledkom je krásne podujatie plné skvelej nálady, emócií, športových výkonov a prekonávaní samých seba,“ vyjadril sa Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Bratislavské Divadlo LUDUS čaká dnes o 18:30 hodine slávnostný večer s programom, ktorého sa pri príležitosti oslavy 45.výročia divadla a školy LUDUS zúčastní množstvo hercov, absolventov, spolupracovníkov a priateľov. Chýbať nebude ani originálny divadelný projekt, vďaka ktorému sa publikum zoznámi nielen s čarom príťažlivej divadelnej estetiky, ale aj so zásadnými životnými postojmi a princípmi. Silné emócie, myšlienkové posolstvo, pohybová akrobacia a rytmus liečivých intuitívnych hudobných nástrojov, to všetko prinesie predstavenie DŽUNGĽA, ktoré je o ľudskom mláďati Mauglí, vychovanom džungľou. Profesionálni umelci, mladí  divadelníci a deti spoločne vytvorili jedinečný, autentický typ rodinného divadla, ktoré je určené naozaj všetkým. Dramaturgicky sa pod hru podpísali Dagmar Martincová a Václav Martinec. Choreografie sa ujal Juraj Letenay a hudby Dano Fischer. Predstavenie je na programe dnes, 23. septembra, o 18:30. 
Aj prvá premiéra začínajúcej divadelnej sezóny v Divadle Aréna sa bude konať dnes 23. septembra 2016 o 19-tej hodine. Inscenácia Franka Wedekinda “Lulu” je nadčasovým príbehom femme fatale a ódou na ženu. Pre divadlo ho pripravil medzinárodný tvorivý tím a režisérsky sa jej ujal Martin Čičvák. Moderná divadelná inscenácia sa nesie v duchu súčasného západoeurópskeho divadla a odhalí najskrytejšie túžby človeka vo výnimočnom hereckom obsadení. V titulnej role sa predstaví mladá česká herečka Sára Venclovská ako Lulu. Na divadelných doskách si však zahrajú aj Henrieta Mičkovicová, Sáva Popovič, Roman Poláčik, Juraj Loj, Marek Ťapák, Braňo Deák, Martin Hronský, Dávid Hartl či Štefan Kožka. 
Milovníci behu si prídu na svoje v sobotu 24. septembra 2016 na obľúbených nočných pretekoch Telekom Night Run, ktorého spoluorganizátorom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj a štartový výstrel bude mať na starosti župan Pavol Frešo. Bežeckú prehliadku Bratislavy odštartuje úradujúci svetový a aj európsky šampión v cestnej cyklistike, päťnásobný držiteľ zeleného dresu na Tour de France, Peter Sagan. Nadšenci vybehnú do ulíc hlavného mesta, aby si zmerali svoje sily a najmä si užili beh nočným hlavným mestom. Tento rok očakávajú organizátori prekonanie hranice 4 500 bežcov vo všetkých kategóriách a disciplínach. Štart nočného behu je o 20:00 hodine Pribinovej ulici pri Eurovea. Na 10-kilometrovej trati budú tradične súťažiť jednotlivci muži aj ženy. Novinkou sú však dvojčlenné štafety na 2 x 5 km, ktoré môžu byť mužské, ženské alebo zmiešané. Ani tento rok nebude chýbať detský večerný beh Rexík, ktorý odštartuje v piatok 23. septembra o 19.00 h. Deti si postupne zasúťažia na tratiach 300, 600 a 1200 m. Ôsmy ročník podujatia Telekom Night Run bude pomáhať aj nepočujúcim. V rámci týždňa nepočujúcich bude odovzdaný výťažok z dražby  štartových čísiel nepočujúcim bratom Adriánovi a Marekovi. Tí ho potom použijú na nákup načúvacích zariadení v hodnote 3000 eur. Do nočných bežeckých pretekov sa môžu zapojiť aj nepočujúci a to v rámci detského nočného behu Rexík alebo v hlavnom behu Telekom Night Run.
            
Na bratislavský nočný beh Telekom Night Run alebo detský nočný beh Rexík sa môžete zaregistrovať ešte aj dnes na webe www.predpredaj.sk alebo na domovskej stránke podujatia www.bratislavamarathon.com. Oneskorenci potom majú ešte šancu osobne v deň pretekov.