Zverejňovač príspevkov

Späť

Pozývame Vás na konferenciu „Historická zeleň, parky a záhrady v Bratislavskej župe“

26.09.2016

Organizuje ju Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s OZ Academia Istropolitana Nova pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2016. Partnermi podujatia sú pamiatkový úrad SR a Mestský ústav ochrany pamiatok Bratislava. Termín: 28. september 2016, 9:00 – 16:00 Miesto: Hotel Zochova chata, Piesok 4015/B7, Modra
 
Ide o už siedmy ročník odborného podujatia, zameraného na poznávanie obnovu a prezentáciu kultúrneho dedičstva kraja.  Ponuka tém konferencie je pestrá: Fenomén parkov a záhrad predstaví historik umenia Mgr. Jozef Lenhart, rekonštrukcii barokovej záhrady na severnom nádvorí Bratislavského hradu sa bude venovať autorizovaná krajinná architektrka Ing. Eva Wernerová, PhD a projekt obnovy Malého parku v Stupave predstaví Ing. arch. Ivan Klas z občianskeho združenia Pour Art. Súčasťou konferencie bude aj výstava nominovaných objektov Ocenenia za príkladnú obnovu a výstava súčasnej keramiky z regiónu. 
Detailný program konferencie  „Historická zeleň, parky a záhrady v Bratislavskej župe“ a zoznam jednotlivých odborných príspevkov nájdete v prílohe.
 
Prosíme o potvrdenie účasti na bhcd@ainova.sk do polnoci 27. Septembra.