Zverejňovač príspevkov

Späť

Kráľovstvo husaciny aj pre najmenších

18.08.2016

Kráľovstvo husaciny, ktorým sa Slovenský Grob stane tretieho septembra, má počas svojho „korunovačného“ dňa pripravený aj bohatý program pre najmenších. 

„Kráľovstvo husaciny je kráľovstvom pre každého, a teda aj pre tých najmenších. Pripravili sme pre deti množstvo aktivít, no najväčším ťahákom určite bude Majster N, ktorý prevetrá detské mozgové závity a rodičom pripomenie detstvo s legendárnym zabávačom, ktorý popíja žabí sliz,“ pozýva do Kráľovstva husaciny predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Slovenský Grob sa Kráľovstvom husaciny stane tretieho septembra, kedy mu dekrét odovzdá samotná Mária Terézia. Súčasťou podujatia budú nielen otvorené husacinárske prevádzky Cechu husacinárov, ale aj farmársky jarmok - Farm Fest. Súčasťou každého kráľovstva sú však aj rodiny s deťmi, preto na ne myslí aj Kráľovstvo husaciny, ktoré pre ne pripravilo bohatý program.
Na pódiu sa predstaví Detský folklórny súbor Čečinka a DFS Klnka, po ktorých sa deťom, tým neskôr aj tým skôr narodeným, predstaví legendárny Majster N. Okrem programu na pódiu je však pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom aktivít. Točenie sa na drevenom kolotoči, chôdza na chodúľoch či maľovanie obrázkov na drevo je len zlomok atrakcií, ktoré má Kráľovstvo husaciny pripravené pre najmenších. Na Hlavnej ulici v Slovenskom Grobe sa však rozloží aj minizoo s kačkami, zajačikmi aj ovečkami.


„Kráľovstvo husaciny je family-friendly monarchia. Husacina je tradičným jedlom pri veľkých rodinných oslavách, či výnimočných chvíľach, kedy sa stretne naozaj celá rodina. Preto je program prvého dňa Kráľovstva husaciny pripravený pre všetky vekové kategórie a pre každého člena rodiny,“ uzavrel výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.