Zverejňovač príspevkov

Späť

Hody, šport, veterány a fenomén Sagan

02.05.2016

Posledný aprílový deň a prvá májová nedeľa priniesli v regióne množstvo podujatí. Bratislavský samosprávny kraj bol pri všetkom dôležitom.
 
Bratislavský župan Pavol Frešo odštartoval v sobotu predpoludním spolu s primátorom Svätého Jura Šimonom Gaburom 1. pretek Župného pohára - ŠKODA Svätojurský MTB maratón. Rovno zo Svätého Jura išiel župan Pavol Frešo skontrolovať družstvá kuchárov na 11. ročníka Dúbravského klobásového festivalu.
Hodovalo sa aj na opačnej strane Bratislavy, v Rači. Predseda BSK Pavol Frešo a starosta MČ Rača Peter Pilinský slávnostne otvorili tohtoročné Račianske hodové slávnosti. Taktiež bol požehnaný zrekonštruovaný amfiteáter v Knižkovej doline
V nedeľu predpoludním sa začala Výstava Veterán Tatra rallye Bratislava. Múzeum veteránov bude aj na území kraja. Na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí parkovali počas nedele svetové unikáty! Konkrétne mohli návštevníci vidieť 6ks Tatier 26 a 2ks Tatraplánov
Nedeľa však bola takisto aj cyklistická! Predseda BSK Pavol Frešo v nedeľu odštartoval šiesty ročník Račianskej časovky a po nej sa na Cyklistickej Detskej tour vo Svätom Jure stretol predseda BSK Pavol Frešo s cyklistickým fenoménom Petrom Saganom a primátorom Sv. Jura Šimonom Gaburom.
Nedeľu zavŕšili zástupcovia bratislavskej župy na Dni otvorených ateliérov v Cvernovke. Bratislavský samosprávny kraj chce jej nájomcom poskytnúť alternatívny industriálny priestor pre ateliéry.