Zverejňovač príspevkov

Späť

Bratislavský majáles štartuje už zajtra

04.05.2016
Na tri dni bohatého programu a sprievodných podujatí sa môžu tešiť návštevníci Bratislavského majálesu 2016, ktorého partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Uskutoční sa od štvrtku do soboty a jeho súčasťou bude opäť Župná dvadsiatka.
 
„Teší nás, že môžeme participovať na podujatí, akým je Bratislavský majáles, ktorý sa rok čo rok rozrastá nielen o návštevníkov, ale aj o zaujímavé sprievodné podujatia. To len potvrdzuje fakt, že bratislavský región je bohatý a má čo ponúknuť,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.
Bratislavský majáles 2016 sa uskutoční od 5. do 7. mája. Počas týchto troch dní prinesie bohatý program, počas ktorého vystúpia kapely  TheParanoid, Bazztaarklan, Longital, Saténové ruky, SwinglessJazz Ensemble, Billy Barman, Para, Peter Lipa, Hex a ďalší.
 
Súčasťou budú aj sprievodné podujatia - kreatívny trh, výstava dobových fotografií pod názvom 130  rokov zásobovania Bratislavy pitnou vodou, Café Európa - stan Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, v ktorých sa bude diskutovať aj na témy „Predsedáme Európe“  - Slovensko na čele EÚ, „Bratislava nie je Viedeň“ - Bratislava v kontexte iných, „Rozpad Schengenu a život v trojhraničí“ - Ako by ovplyvnil prípadný rozpad Schengenu život na slovensko-maďarsko-rakúskom pohraničí. K dispozícii bude aj informačný stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.