Zverejňovač príspevkov

Späť

Biela noc rozžiari kraj

04.10.2016

V sobotu sa bratislavské ulice opäť ponoria do žiare svetiel, ktorú prinesie už druhý ročník umeleckého podujatia Biela noc. Spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj a tento rok predstaví 52 umeleckých projektov. Festival rozžiari bratislavské ulice v sobotu večer počas Bratislavského októberfestu na Tyršovom nábreží.
 
 „Našim cieľom je, aby sme rozvíjali a podporovali kultúrny turizmus. Novinkou v rámci podujatia Biela noc je nadviazanie na dobrú spoluprácu so strednými župnými školami formou kultúrnych mediátorov a dobrovoľníkov.  Ich cieľom je informovať všetkých návštevníkov počas tohto podujatia,“ povedala Agáta Mikulová, vedúca Oddelenia cestovného ruchu BSK. Študenti deviatich stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja tak získajú praktické skúsenosti, nové vedomosti a precvičia si aj svoje znalosti cudzích jazykov. Dovedna sa zapojilo 79 študentov – kultúrnych mediátorov.
 
Podujatie Biela noc, ktoré patrí k projektom, ktoré sú zavedené aj do Stratégie rozvoja turizmu v Bratislavskom regióne do roku 2020, odštartuje na Októberfeste na Tyršovom nábreží v sobotu 8. októbra o 19:00. Návštevníci Bratislavy budú môcť svetelné inštalácie obdivovať až do druhej hodiny rannej. Tomu sú prispôsobené aj prímestské spoje. Bratislavská integrovaná doprava v smere Malacky, Senec, Pezinok a Šamorín pripravila tri posilové autobusy v časoch 23:50, 00:50 a 1:50. Na smer Tomášov pôjde autobus v čase 00:50 a obslúžené budú všetky zastávky po trase.
 
 „Biela noc je z pohľadu cestovného ruchu neoceniteľnou súčasťou Bratislavy, pretože priniesla do Bratislavy niečo čo metropola ako taká musí mať a to je naozaj veľmi výrazný a veľký festival. Teším sa, že sme destinačným partnerom a teda súčasťou tohto unikátneho projektu. Verím, že do budúcich rokov čaká Bielu noc expanzia  a podarí sa ju natiahnuť na viacero nocí, lebo dlhodobo problémom Bratislavského regiónu je počet prenocovaní, ktorý sa stále nachádza na úrovni dve prenocovania na turistu. Čiže Biela noc môže byť aj významným prvkom, ktorý pomôže rozšíriť počet prenocovaní,“ doplnil Lukáš Dobrocký, výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Práve vďaka KOCR BRT, ako destinačnému partnerovi Bielej noci, sa podarí festivalu pokračovať v novembri aj mimo hlavného mesta. Jednotlivé diela budú nainštalované v krajských mestách Modra, Senec, Stupava a Malacky.