Zverejňovač príspevkov

Späť

365 dní na bratislavskej župe

03.12.2018

„Stalo sa veľa udalostí, ktoré považujeme spoločne na Úrade za najdôležitejšie. Čo sa týka z môjho pohľadu takých top vecí, ktoré sa nám podarilo rozbehať, tak prvou je rekonštrukcia synagógy v Senci. Senec čakal 25 rokov bez akéhokoľvek výsledku na svoj nový kultúrny stánok. Nám sa podarilo po pár mesiacoch spustiť rekonštrukciu synagógy a do necelých dvoch rokov bude mať Senec, krásny kultúrny stánok. Začali sme tiež s 10 rokov plánovanou rekonštrukciou cesty Rohožník – Malacky. Pre ľudí žijúcich na Záhorí dlhodobo neuralgický bod a nám sa túto rekonštrukciu podarilo spustiť. Pripravili sme katalóg župných stredných škôl,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba. Zároveň zdôraznil, že tieto úspechy by župa nedosiahla bez 50 poslankýň a poslancov župného Zastupiteľstva.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba po 365 dňoch na úrade predstavil brožúru „365 dní na župe“, v ktorej mapuje tie najdôležitejšie aktivity, ktoré sa za rok na BSK udiali. Medzi najzásadnejšie sa určite radí informácia, že župa v roku 2018  vyčlenila 1 milión eur pre učiteľov a zamestnancov škôl, pripravila schému odmien pre takmer tisíc zamestnancov zariadení sociálnych služieb, aby nemuseli odchádzať do zahraničia za výrazne lepšími pracovnými podmienkami. Bratislavská župa zároveň v roku 2018 zlepšila Integrovanú dopravu, posilnila spoje v oblasti prímestskej autobusovej dopravy, prispela k rozšíreniu počtu vlakov, bolo podpísané Memorandum o spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, čo bol prvý významný krok k postupnému integrovaniu dopravcov Trnavského kraja do systému Bratislavskej integrovanej dopravy. Ďalej sa začala rekonštrukcia Malokarpatského osvetového strediska v Modre, seneckej synagógy či viacerých ciest. Okrem tradičnej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy bol v roku 2018 spustený aj pilotný participatívny rozpočet, kde občania hlasovali o podpore jednotlivých projektov.

Prehľad toho najdôležitejšieho a bližšie informácie nájdete v elektronickej podobe brožúry 365 dní na župe na tomto linku: 365 dní na župe.pdf