Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
26.02.2016

Posledný víkend jarných prázdnin ponúka množstvo aktivít

V bratislavskom kraji sa jarné prázdniny pomaly končia, ale podujatí, kam deti ešte možno zobrať, je stále dosť. Aj víkendové počasie má byť viac ako priaznivé a tak deti ako aj ich rodičia si môžu v bratislavskom regióne vychutnať ešte veľa kultúrnych, náučných a športových podujatí.
22.02.2016

Bratislavský župan držiteľom Kľúča obce Tomášov

Starosta obce Tomášov odovzdal bratislavského županovi Pavlovi Frešovi ocenenie „Kľúč od obce Tomášov“ počas piatkového XVI. zasadnutia Zastupiteľstva BSK.
19.02.2016

Duálna akadémia už v septembri

Bratislavský samosprávny kraj spolu s najväčším zamestnávateľom v regióne - automobilkou Volkswagen Slovakia a. s. a s Matador Automotive, spustí výučbu v Duálnej akadémii už v najbližšom školskom roku.
18.02.2016

Delegácia z Havířova našla inšpiráciu v župnom hydrocentre

Zástupcovia bratislavskej župy dnes na pôde zariadenia komunitnej rehabilitácie Gaudeamus v Bratislave privítali hostí zo štatutárneho mesta v SliezskuHavířov. Cieľom stretnutia bola výmena skúseností pri budovaní Hydrocentra s vedením DSS i BSK, ktoré v súčasnosti pôsobí už ako komplexné centrum.
16.02.2016

Úspešné rekonštrukcie prinášajú energetické úspory

Spomedzi všetkých krajov zrealizoval Bratislavský samosprávny kraj najväčšie energetické zníženie v rámci svojich budov a bol vyhodnotený ako jeden z najúspešnejších projektov v programe MunSEFF. Ten je iniciatívou Európskej banky pre obnovu a rozvoj a Európskej komisie.
14.02.2016

Európske samosprávy vyzývajú zachovať slobodu pohybu

Politickí predstavitelia regiónov a miest EÚ diskutovali s predsedom Európskej rady DonaldomTuskom na plenárnom zasadnutí Európskeho výboru regiónov o hlavných výzvach ktorým Európska únia v súčasnosti čelí a o úlohe miestnej a regionálnej samosprávy.
12.02.2016

Župný projekt medzi víťaznými projektmi

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja si včera prevzali ocenenie za projekt komplexného zatepľovania budov, ktorý bol zaradený medzi najúspešnejšie projekty v programe MunSEFF. Tento program je iniciatívou Európskej banky pre obnovu a rozvoj a Európskej komisie.
11.02.2016

Župné školy ostávajú v štrajku až do konca

Počet škôl zapojených do celoslovenského štrajku učiteľov sa znižuje. K dnešnému dňu je do štrajku zapojených 12 z 58 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
10.02.2016

Cez „Chucka Norrisa“ prešlo viac ako 100 tisíc ľudí

Cyklomost Slobody, ľuďom známy ako Most Chucka Norrisa, spájajúci Devínsku Novú Ves so Schloss Hofom, hojne využívajú nielen peší turisti, ale zaznamenal nárast aj v cykloturistike. Potvrdili to minuloročné štatistiky.
08.02.2016

Dotácie pre kultúru oslovili takmer 500 žiadateľov

Do 1. februára 2016 mohli žiadatelia o kultúrne dotácie posielať žiadosti so všetkými prílohami na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja. Druhá výzva Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry bola vyhlásená 30. novembra 2015.