Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
18.03.2016

Viedenská električka opäť v uliciach Bratislavy

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, Hlavného mesta SR Bratislava, mestskej časti Bratislava Staré Mesto a Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy v piatok predpoludním slávnostne privítali vagón Viedenskej električky. Stretnutie sa uskutočnilo v parčíku na Vajanského nábreží na mieste pôvodnej zastávky električky.
18.03.2016

Malokarpatská oblasť sa spojila

Na včerajšom valnom zhromaždení Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malé Karpaty, ktorá je členom Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, dnes jej členovia schválili vstup pre nových členov. Malokarpatský región týmto posilnil svoju pozíciu a pokračuje v spoločnom budovaní značky Malé Karpaty už aj s Pezinkom, Budmericami, Slovenským Grobom a s Malokarpatským múzeom.
17.03.2016

Dajte aj vy šancu svojmu projektu uspieť

Máte zaujímavý projekt? Slovak Business Agency ako národný organizátor súťaže Európska cena za podporu podnikania – European Enteprise Promotion Award (ďalej EEPA) spúšťa nový ročník súťaže.
16.03.2016

Dotačná komisia Bratislavského samosprávneho kraja rozhodla o poskytnutí dotácií z tzv. Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry 260-tim kultúrnym projektom v celkovej sume 796.300 EUR

V termíne stanovenom vo Výzve publikovanej na web-stránke BSK ešte minulý rok, bolo na kraj doručených takmer 500 žiadostí.
16.03.2016

Eurofondy na opravu ciest

Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz získal finančnú podporu z eurofondov aj pre rekonštrukciu ciest II. a III. triedy na svojom území, čím aspoň čiastočne znížil svoje znevýhodnenie oproti ostatným regiónom Slovenska.
15.03.2016

V Bruseli cez víkend predstavili tradičné remeslá

V rámci propagácie bratislavského regiónu zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj kurz tradičných remesiel, keramiky a drotárstva, ktorý sa uskutočnil v sobotu 12. marca v priestoroch Kancelárie BSK v Bruseli. Išlo o prvý zo série workshopov zameraných na ľudové remeslá a tradície.
14.03.2016

Výrub stromov na Žilinskej je zbytočný

Bratislavský župan sa na dnešnom brífingu jasne postavil za zachovanie stromov na električkovej zastávke Žilinská, ktorá sa nachádza kúsok od Hlavnej stanice. Rozhodnutie o výrube piatich stromov na tejto zastávke vydal vo februári Magistrát hlavného mesta SR.
11.03.2016

Župná zbierka pre útulok

Zamestnanci Úradu Bratislavského samosprávneho kraja mali počas februára možnosť zapojiť sa do zbierky pre psíkov a mačičky, ktorí žijú v útulku Slobody zvierat na bratislavských Poliankach. Viac ako dvesto kilogramov krmiva a množstvo hračiek či diek, odovzdali zástupcovia župy Slobode zvierat začiatkom marca.
11.03.2016

Nečakane vo veku nedožitých 70 rokov odišiel spoluzakladateľ a generálny sekretár Únie miest Slovenska Marián Minarovič. Tiež umelec, maliar, grafik a ilustrátor

Patril k vedúcim osobnostiam novembrovej revolúcie v roku 1989, bol spoluzakladateľom a členom Slovenskej rady Verejnosti proti násiliu. Spolupracoval na tvorbe koncepcie Reformy verejnej správy, ako aj na jej realizácii. Bol koordinátorom Návrhu na nové územné a správne členenie SR založené na župnom princípe.
10.03.2016

Kruhový objazd v Novej Dedinke je kvôli bezpečnosti nevyhnutný

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja počas dnešného Župného štvrtku diskutovalis predstaviteľmi obce Nová Dedinka. Dôvodom bolakrižovatka ciest III. triedy 572002 a 503007 v obci Nová Dedinka, ktorá sa pre časté nehody stáva veľmi nebezpečnou.