Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
14.04.2016

Zverejnenie žiadostí a hodnotení dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry pre rok 2016

„V rámci Výzvy na podávanie žiadostí o dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry pre rok 2016 žiadatelia svoje projekty registrovali aj elektronicky, aby mohli byť v systéme zhodnotené odborníkmi z oblasti kultúry.
13.04.2016

Župa verejne otvorila debatu k riešeniu dopravnej situácie okolo Triblaviny

Na pôde Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes uskutočnila odborná diskusia s účasťou verejnosti k problematike výstavby diaľničnej križovatky Triblavina.
12.04.2016

Domovy sociálnych služieb pred transformáciou

Zástupcovia bratislavskej župy dnes navštívili dve zariadenia sociálnych služieb v bratislavskej Rači a v Modre, ktoré prechádzajú procesom transformácie a deinštitucionalizácie sociálnych služieb na Slovensku.
11.04.2016

Zostávajú posledné dni do konca súťaže „Vráťme knihy do škôl“

Ešte pár dní zostáva do skončenia súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorého spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj. Aj aktuálny piaty ročník potvrdzuje záujem mladých čitateľov o súťaž a čítanie ako také.
08.04.2016

Kontrola Ministerstva vnútra SR schválila interné postupy

Bratislavský samosprávny kraj si plní všetky zákonom stanovené povinnosti a inak to nie je ani v prípade zákona č. 395/2002 o archívoch a registratúrach. Kontrola Ministerstva vnútra SR, ktorej sa úrad BSK podrobil v polovici marca, nenašla žiadne závažné pochybenia.
07.04.2016

Kraj vedie v štatistikách návštevnosti

Návštevnosť Bratislavského regiónu vzrástla v minulom roku o viac ako štvrtinu a BSK privítal na svojom území takmer 1 200 000 návštevníkov. Aby tieto štatistiky rástli aj v roku 2016, predstavil kraj svoju novú aplikáciu „Bratislava Region“, kde nájdu návštevníci všetky informácie o regióne, o ubytovaní či reštauráciách a všade tam návštevníkov privedie aj interaktívna mapa.
06.04.2016

Frešo: Križovatka Triblavina a kolektory popri diaľnici sú zásadné

Na dnešnom pracovnom stretnutí sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo stretol s primátormi a starostami obcí a miest, kde je dopravná situácia najzávažnejšia priamo vo Vajnoroch, cez ktoré denne tranzitujú tisícky áut z okolitých obcí.
05.04.2016

Autor loga samitu je študent župnej školy

O tri mesiace bude mať Bratislava v rukách historické predsedníctvo SR v Rade EÚ a stane sa dejiskom 7. Európskeho samitu regiónov a miest. Logo pre túto príležitosť vytvoril Jakub Mikula, študent 3. ročníka ŠÚV J. Vydru v Bratislave, ktorý ho predstavil na tlačovej konferencii.
05.04.2016

7. Európsky samit regiónov a miest bude jedným z najväčších podujatí historického predsedníctva SR v Rade EÚ.

V bratislavskom Primaciálnom paláci sa dnes konalo oficiálne predstavenie Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý sa bude konať v Bratislave v dňoch 8. - 9. júla. Tento samit organizuje Európsky výbor regiónov v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislavou a Bratislavským samosprávnym krajom.
04.04.2016

Koncepcia rozvoja športu a mládeže v podmienkach BSK

Bratislavský samosprávny kraj zverejňuje materiál „Koncepcia rozvoja športu a mládeže v podmienkach Bratislavského samosprávneho kraja“ na pripomienkovanie.