Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
02.05.2016

Hody, šport, veterány a fenomén Sagan

Posledný aprílový deň a prvá májová nedeľa priniesli v regióne množstvo podujatí. Bratislavský samosprávny kraj bol pri všetkom dôležitom.
28.04.2016

Malokarpatské projekty predstavené aj poslancom Modry

Bratislavský župan Pavol Frešo dnes na zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Modra predstavil prebiehajúce a pripravované aktivity a projekty Bratislavského samosprávneho kraja v Modre a okolí. Spomínal sa bikepark, cykloodpočívadlo či rekonštrukcia modranského kaštieľa v rámci programu Interreg VA SK-AT.
27.04.2016

Bratislavský samosprávny kraj zintenzívni v roku 2016 údržbu cyklotrás vo svojom spravovanom území

Samosprávny kraj po prvý raz uzavrel zmluvu o celoročnej údržbe cykloturistického značenia. Dôvodom je stále častejšie poškodzovanie vandalmi, ktorí z nevysvetliteľných príčin ničia nielen značky, ale aj novovybudované odpočívadlá a prístrešky.
26.04.2016

V sobotu 30. apríla štartujú preteky Župného pohára 2016

Seriál pretekov Župný pohár 2015 nadväzuje na predošlé štyri úspešné ročníky zastrešované Bratislavským samosprávnym krajom.
25.04.2016

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja rozhodlo o poskytnutí dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2016 trinástim projektom v celkovej sume 70.000 EUR

22. februára 2016 bola Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu turizmu vyhlásená po prvý krát. Jej cieľom je podporiť napĺňanie dlhodobých strategických cieľov zadefinovaných v dokumente Stratégia rozvoja turizmu v Bratislavskom kraji do roku 2020.
25.04.2016

Zverejnenie žiadostí a hodnotení dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2016

V rámci Výzvy na podávanie žiadostí o dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2016 žiadatelia svoje projekty registrovali aj elektronicky, aby mohli byť v systéme zhodnotené nezávislými hodnotiteľmi z oblasti turizmu.
25.04.2016

Ďalšie ocenenie kultúrneho projektu

Ocenenie z plzeňského festivalu patrí aj župe. Riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Art. Zuzana Šajgalíková získala vo štvrtok za svoju tvorbu ocenenie a to za projekt RTVS True Štúr, na ktorom sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii.
22.04.2016

Výdavky na obyvateľa Bratislavského kraja boli minulom roku 208 €

Sumu približne 208 € na obyvateľa ročne vynakladá Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na zabezpečenie svojich kompetencií v oblasti sociálnej starostlivosti, vzdelávania, kultúry, dopravy či turizmu. Vyplýva to zo Záverečného účtu BSK za rok 2015, ktorý dnes schválili krajskí poslanci.
21.04.2016

Summit otvorí koncert na Devíne

Bratislavský samosprávny kraj bude spolu s Hlavný mestom SR Bratislavou hostiteľom 7. Európskeho summitu regiónov a miest. Ten otvorí slávnostný koncert na bratislavskom hrade Devín, ktorý domácim aj zahraničným návštevníkom predstaví to najlepšie zo slovenskej kultúry.
19.04.2016

Župa má prvú tabletovú triedu na hotelovej škole

Hotelová akadémia na Mikovíniho v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bola zaradená do projektu „Škola tretieho tisícročia - Vzdelávame pre budúcnosť“.