Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
09.05.2016

Život v mieri teba chrániť

Miesto, kde je pochovaných takmer sedem tisíc vojakov Červenej armády, miesto, ktoré hovorí o krutej histórii, to predstavuje pamätník na Slavíne v Bratislave. Práve dnes si pripomíname 71. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom.
06.05.2016

Po meste v elektromobile

V sobotu sa už po tretí raz prejde Bratislavou európska etapová jazda elektromobilov eTourEurope. SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a spoločnosťou GreenWay Infrastructure, ktorá pri tejto príležitosti zorganizovala podujatie eRoadshow – prezentáciu elektromobilov.
06.05.2016

Mestá a obce už môžu žiadať o dotácie na rozvoj vidieka

Rekonštrukcie centier miest a obcí, výsadba stromov, budovanie cyklochodníkov, detských ihrísk či podpora podnikania. To je len zlomok aktivít, na ktoré môžu teraz mestá a obce bratislavskej župy požiadať o dotáciu.
05.05.2016

Do Petržalky po Starom moste začiatkom júla

Bratislavská župa začala kolaudáciu električkovej dráhy na Starom moste a v MČ Petržalka. Ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním je určené na 26. mája 2016.
05.05.2016

Frešo: Mestá a regióny sú ľuďom najbližšie

Bratislavský župan Pavol Frešo sa počas pracovnej cesty zúčastnil stretnutia v španielskej Murcii, kde s partnermi z Európskeho výboru regiónov diskutoval o možnostiach občianskej participácie vo verejnej správe, teda lepšieho zapájania občanov do rozhodnutí verejnej správy.
04.05.2016

Cesty ostávajú prioritou

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta, do ktorého kompetencií spadajú oblasti územného plánovania a dopravy, navštívil obce, ktoré márne bojujú s tranzitom kamiónov na svojich cestách.
04.05.2016

Bratislavský majáles štartuje už zajtra

Na tri dni bohatého programu a sprievodných podujatí sa môžu tešiť návštevníci Bratislavského majálesu 2016, ktorého partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Uskutoční sa od štvrtku do soboty a jeho súčasťou bude opäť Župná dvadsiatka.
04.05.2016

Titul Zlatý Amos pre najobľúbenejšieho učiteľa šiel do Bratislavy

Anketa, ktorá vyhodnocuje najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku, pozná svojho víťaza. Titul poputoval do Bratislavy. Maroš Jakim z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici 107 Bratislava sa stal víťazom jubilejného desiateho ročníka populárnej celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos spomedzi ôsmich finalistov. Žiaci do ankety prihlásili 35 učiteľov.
04.05.2016

Remeslá, živnosti a služby v Malackách

Štvrtkové predpoludnie bude v Malackách patriť histórii remesiel, živností a služieb. V malackom kine ich predstavia historici či archeologička.
04.05.2016

Vrátili sme knihy do škôl. Do projektu sa zapojilo takmer 4500 žiakov

Projekt „Vráťme knihy do škôl“, ktorého spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, má za sebou úspešný piaty ročník. Do projektu sa celkovo zapojilo 433 škôl a prišlo 10 651 príspevkov. Mladí čitatelia, škôlkari, školáci aj stredoškoláci, sa do súťaže mohli zapojiť od 15. februára do 15. apríla 2016.