Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
23.05.2016

Električkové koľaje na Starom moste čaká miestne zisťovanie

Tento štvrtok sa na bratislavskom Starom moste uskutoční miestne zisťovanie. Pokiaľ bude na Starom moste všetko v poriadku, teda realizácia bude podľa projektovej dokumentácie a budú odovzdané všetky doklady ku kolaudácii, prvé električky budú čakať už len na zákonné lehoty.
20.05.2016

Obchvat je pre Bratislavský región a Slovensko nevyhnutnosťou

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes zúčastnil slávnostného podpisu koncesnej zmluvy výstavy diaľničného obchvatu D4 a rýchlostnej cesty R7. Tie sú pre rozvoj priemyslu, ale aj pre plynulosť dopravy v meste a jeho okolí kľúčové.
19.05.2016

Frešo: Župa robí všetko pre to, aby sa k chodcom a cyklistom na Starom moste pridali aj električky

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes spolu s primátorom Ivom Nesrovnalom a starostami mestských častí Staré mesto a Petržalka slávnostne otvorili pešiu lávku Starého mosta.
18.05.2016

Ďalšie mestské cesty sa dočkajú rekonštrukcie

Zámer realizácie združenej investície rekonštrukcie a opravy ciest II. a III. triedy vo vlastníctve hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava bol témou dnešného pracovného stretnutia vedenia BSK so starostkami a starostami bratislavských mestských častí .
18.05.2016

Napoleón opäť bojuje o Bratislavu

Ukážky dobového vojenského táborenia francúzskej a rakúskej armády, ich vojenského výcviku, pochodu na bojové pole, rekonštrukcia historických bojov a veľa ďalšieho aj tento rok prinesie tradičné podujatie kultúrneho leta Bratislavského samosprávneho kraja „Ubránili sme sa“
17.05.2016

Víťazom vďaka dotácii

Uplynulý týždeň sa v Bratislave konal 12. ročník divadelného festivalu Nová dráma, ktorého hrdým partnerom bol aj Bratislavský samosprávny kraj. Festival vyvrcholil cez víkend, kedy boli odovzdané aj ocenenia.
16.05.2016

Električku na Starý most zatiaľ nepustili lehoty, župa skracuje termíny „na doraz“

Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy sa riadi viacerými zákonmi. Pri každom svojom kroku sa musí držať pravidiel a dodržiavať stanovené lehoty, ktoré určuje zákon. Lehoty slúžia aj pri kolaudácii Starého mosta najmä na ochranu verejného záujmu.
12.05.2016

Centrum kreatívy z Cvernovky do župnej školy

Preniesť celý ekosystém Cvernovky do novej lokality. To je obsahom Memoranda o vzájomnej spolupráci, ktorú dnes v budove Pradiarne – Cvernovky podpísali bratislavský župan Pavol Frešo a správca Nadácie Cvernovka Branislav Čavoj
11.05.2016

Župa postupne znižuje vek svojich vozidiel

Bratislavský samosprávny kraj pravidelne obnovuje svoj vozový park, čím znižuje priemerný vek automobilov. Kým v roku 2012 to bolo v priemere 10 rokov, v súčasnosti dosahuje priemerný vek takmer 6 rokov.
10.05.2016

Župné školy ponúkajú 7 centier odborného vzdelávania a novú duálnu akadémiu

Aj na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sa v tomto týždni konajú prijímacie skúšky. Prví deviataci zasadli do stredoškolských lavíc s testami v rukách už včera a ďalší ich budú nasledovať vo štvrtok.