Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
16.06.2016

Celodenná oslava otcov už túto nedeľu

Bratislavský samosprávny kraj je už tretím rokom partnerom podujatia Slovensko potrebuje dobrých otcov. Otcovia môžu svoj deň osláviť s celou rodinou už túto nedeľu v bratislavskom Parku Andreja Hlinku.
16.06.2016

Samit prinesie do Bratislavy TOP rečníkov

Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava budú už začiatkom júla hostiteľmi 7. Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý do Bratislavy prinesie nielen aktuálne témy, ktorými žije celá Európska únia, ale aj top rečníkov.
15.06.2016

12. ročník festivalu Viva musica! prinesie zaujímavé inovácie

Klasickú hudbu inak, podanú netradičným spôsobom, v netradičných kontextoch a na netradičných miestach opäť aj tento rok prinesie letný hudobný festival Viva musica! Jeho spoluorganizátorom a partnerom je už po druhý raz Bratislavský samosprávny kraj.
14.06.2016

Frešo: Štát je silný len tak, ako jeho najslabší región

Predsedníctvo Európskeho výboru regiónov dnes prerokovalo a prijalo dokument, ktorý bude pre mestá a regióny Európy v najbližších dvoch rokoch kľúčový. Bratislavskú deklaráciu prišiel do Bruselu podporiť aj hostiteľ samitu, bratislavský župan Pavol Frešo.
14.06.2016

Cvernovke už nič nebráni v sťahovaní

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo podpísal uznesenie, ktorým poslanci župného zastupiteľstva schválili prenájom areálu bývalej SOŠ chemickej Nadácii Cvernovka.
14.06.2016

Prví členovia Divadla Korzo ´90 opäť spolu

Život je taký. To je názov novej divadelnej inscenácie hry významného izraelského dramatika, divadelného režiséra, básnika Hanocha Levina. Dnes ju vo svojich priestoroch uvedie Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
13.06.2016

Stáž v Kancelárii BSK v Bruseli

Kancelária BSK v Bruseli, ktorá od septembra 2002 zastupuje záujmy Bratislavského samosprávneho kraja v európskych inštitúciách, opäť otvára svoje brány vysokoškolákom.
10.06.2016

Kreatívne centrum regiónu zachránené

Župní poslanci dnes svojím hlasovaním rozhodli o osude kreatívne ho priemyslu v regióne a dali zelenú jeho presťahovaniu do bývalej budovy SOŠ chemickej na Račianskej. Ekosystému Cvernovky tak už nič nebráni pokračovať. Župa tak napreduje v napĺňaní stratégie o rozvoji kultúry.
10.06.2016

Frešo: Ekosystém Cvernovky zachránime

Už dnes poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom dnešnom pracovnom zasadnutí rozhodnú o osude kreatívneho života v Bratislave.
09.06.2016

Kontrola budov vo vlastníctve župy

Počas dnešného dopoludnia zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja prešli tri objekty vo svojom vlastníctve. Prvou zastávkou výjazdu bolo Gymnázium Alberta Einsteina v Petržalke, kde prichádza k významnému narušeniu hydroizolácie budovy vplyvom zmeny toku podzemných vôd