Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
24.06.2016

K siedmim centrám odborného vzdelávania pribudnú ďalšie dve

Ďalší krok k zvýšeniu kvality župného školstva. Župní poslanci dnes na svojom pracovnom zasadnutí schválili Návrh na zriadenie ďalších dvoch Centier odborného vzdelávania a prípravy.
24.06.2016

Bratislavský samosprávny kraj ako hostiteľ 7. Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave už o dva týždne, zapája do svojich aktivít pravidelne aj študentov svojich škôl

21. júna 2016 prevzalo v Primaciálnom paláci z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva prestížne ocenenie britskej kráľovskej rodiny – Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (Dofe) 20 študentov gymnázia v Malackách.
23.06.2016

Župné školy súčasťou Európskeho samitu regiónov a miest

Bratislavský samosprávny kraj ako hostiteľ 7. Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave už o dva týždne, zapája do svojich aktivít pravidelne aj študentov svojich škôl.
22.06.2016

Stanovisko ku križovatke Triblavina je nemenné

Bratislavský samosprávny kraj stále podporuje pôvodné riešenie križovatky Triblavina, teda rozšírenie diaľnice D1 na plnohodnotnú 6-pruhovú diaľnicu s obojsmernými dvojpruhovými jednosmernými kolektormi v úseku Bratislava – hranica BSK – Trnava, ktorý má vo svojom Územnom pláne regiónu BSK.
20.06.2016

Na stanovisku ku križovatke Triblavina župa nič nemení

Bratislavský samosprávny kraj zaujíma jasné stanovisko v súvislosti s križovatkou Triblavina, ktorým podporuje pôvodné rozšírenie diaľnice D1 na plnohodnotnú 6-pruhovú diaľnicu s obojsmernými dvojpruhovými jednosmernými kolektormi v úseku Bratislava – hranica BSK – Trnava. To vyplýva aj zo schváleného Územného plánu BSK.
20.06.2016

BSK: Odpoveď na mail pána poslanca Vladimíra Slobodu

Vážený pán poslanec Sloboda, v reakcii na Váš mail zo dňa 15.6.2016 , ktorým ste žiadali o zrušenie verejného obstarávania na zabezpečenie prevádzky, údržby a opravy majetku BSK, si Vám dovoľujem oznámiť nasledovné skutočnosti:
17.06.2016

Aj stredné školy vytvárajú priestor pre základné vzdelávanie

Bratislavský samosprávny kraj vytvára priestor pre vzdelávanie aj v podobe dlhodobého prenájmu nevyužitých priestorov stredných škôl, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Jednou z nich je aj SOŠ na Kysuckej ul. v Senci, ktorá má momentálne nevyužívané dve poschodia.
17.06.2016

Triatlonisti si zmerajú sily v Lozorne

Počas víkendu sa pri vodnej nádrži v Lozorne stretnú po prvý raz tí najmenší aj tí dospelí triatlonisti. Sobota bude patriť deťom a v nedeľu si svoje sily zmerajú triatlonisti na stredných tratiach. Spoluorganizátorom Karpatského triatlonu je Bratislavský samosprávny kraj.
17.06.2016

Koncert, ktorý zakázala ŠTB, bude opäť v Pezinku

Koncom júla ubehne štyridsať rokov od najväčšieho Československého Koncertu nezávislého hudobného festivalu. Československý Koncert mladosti jazz-rock-folk. Bola to dvanásť hodinová prehliadka umelcov jazzu, rocku, folku a neoficiálnej alternatívnej scény.
17.06.2016

Na opravu všetkých budov potrebuje kraj 70 mil EUR

Bratislavský samosprávny kraj je zriaďovateľom 98 organizácií, ktoré sídlia v župných budovách. Župa eviduje takmer 500 požiadaviek na opravy objektov v rozpätí od výmeny svetiel až po kompletnú rekonštrukciu objektu.