Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
11.08.2016

Pätnásty ročník ocenenia osobností

Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje ocenenia tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj nášho regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo ho úspešne reprezentujú.
10.08.2016

Kráľovstvo husaciny aj s jarmokom

Kráľovstvo husaciny, ktoré začne svoju vládu tretieho septembra, spojí túto slávnosť aj s jarmokom, s tradičným Farm Festom. Slovenský Grob, územie Kráľovstva husaciny, tak svojim návštevníkom ponúkne nielen husacinu, ale aj dobré víno, medovinu či oblečenie s tradičnou výšivkou.
10.08.2016

Akademici podporujú vznik národného parku v okolí Bratislavy

Príslušné ústavy SAV sú pripravené poskytnúť odborné podklady pre prípravu návrhu na vyhlásenie Národného parku Podunajsko. Zhodlo sa na tom predsedníctvo SAV na svojom minulotýždňovom zasadnutí.
09.08.2016

Hartmut Tautz zomrel aj za našu slobodu

Smrť mladého Nemca Hartmuta Tautza bola zločinom proti ľudskosti. Pred 30-imi rokmi ho na československo-rakúskej hranici roztrhala útočná svorka psov.
05.08.2016

Postupne oživuje tradíciu piva

Jedným z tradičných produktov bratislavského regiónu je aj pivo. Práve postupné oživovanie tradície malých pivovarov je spúšťačom blížiaceho sa Bratislavského Októberfestu, na ktorom sa stretnú takmer všetky lokálne pivovary z regiónu.
05.08.2016

Bratislavský kraj je najinovatívnejší

Bratislavský samosprávny kraj sa v poslednej štatistike mapujúcej inovačnú výkonnosť v regiónoch na území EÚ. Z úrovne „priemerného inovátora“ sa BSK dostal na úroveň „stredne vysokého inovátora“.
04.08.2016

Slovenské piesky tento rok o odsune sovietskych vojsk

Bratislavský samosprávny kraj je aj v tomto roku spoluorganizátorom podujatia Slovenské piesky, ktoré už po ôsmy raz prinesie do VVP Záhorie najväčšiu prehliadku vojenskej techniky. Aktuálny ročník sa bude niesť v duchu 25. výročia odsunu sovietskych vojsk z nášho územia.
03.08.2016

1. výzva na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko

Úrad vlády Maďarska ako Riadiaci orgán Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky ako Národným orgánom
02.08.2016

Rozvoj koľajovej dopravy odbremení cesty od áut a zrýchli cestovanie

Bratislavská mestská časť Vrakuňa v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom obnovuje vlakovú zastávku, ktorá vo Vrakuni nefunguje od roku 1974.
01.08.2016

V regióne vznikne samostatné kráľovstvo

Bratislavský región sa môže pochváliť nielen stúpajúcimi číslami návštevnosti, ale aj množstvom atraktivít, ktoré tieto čísla kontinuálne zvyšujú. Už začiatkom septembra k nim pribudne aj Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe.