Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
07.02.2019

Stáž v Kancelárii BSK v Bruseli aj tento rok

Ak sa zaujímaš o regionálnu politiku z európskej perspektívy, aktívne hovoríš anglicky alebo francúzsky, máš výborné komunikačné a organizačné schopnosti, si flexibilný, interaktívny a spoľahlivý, absolvuj stáž v Kancelárii Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli a získaj jedinečnú pracovnú skúsenosť v slovenskej inštitúcii pôsobiacej v zahraničí. Od roku 2012 do konca roku 2018 absolvovalo stáž v Kancelárii BSK v Bruseli 34 študentov. Prihlásiť sa môžete do 22 februára 2019.
04.02.2019

Príďte na dni otvorených dverí

Župné školy pokračujú v organizovaní Dní otvorených dverí, počas ktorých čaká na návštevníkov zoznámenie sa s priestormi a možnosťami škôl, učebnými odbormi, aktivitami, úspechmi, porozprávanie sa s učiteľmi, študentami, úspešnými absolventami či zástupcami škôl. V prvom februárovom týždni pozýva do svojich priestorov osem škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
01.02.2019

Výzvy o dotácie z BRDS ukončené

Podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy je na rok 2019 ukončené. Včera 31.1.2019 sa skončili posledné dve výzvy, v rámci ktorých bolo zaregistrovaných takmer 120 žiadostí.
30.01.2019

Vyše päťdesiatka naj župných študentov

Bratislavský samosprávny kraj dnes ocenil 54 najlepších študentov župných stredných škôl, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky, úspešne reprezentujú školy doma i v zahraničí a zapájajú sa aj do slovenských a medzinárodných olympiád, športových šampionátov, odborných súťaží, rôznych projektov, organizujú dobrovoľnícke aktivity či zakladajú neziskové organizácie. Podujatie sa konalo už po druhý raz a Bratislavský samosprávny kraj bude v oceňovaní pokračovať aj naďalej.
30.01.2019

Správa z veľtrhu ITF Slovakiatour 2019

V dňoch 24.- 27.1.2019 boli v bratislavskej INCHEBA EXPO ARÉNE otvorené brány jubilejného 25. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2019, kde sa Bratislavský región predstavil svojou vlastnou expozíciou ako moderný kraj, ktorý dokáže svojimi možnosťami vyhovieť každému typu návštevníka.
25.01.2019

K memorandu o lesoch sa môže pripojiť každý

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja prijalo 24. apríla 2018 „Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane lesov na území Bratislavského samosprávneho kraja“. Podpísaním vyhlásenia o pristúpení k Memorandu, sa môže k nemu prihlásiť každý, komu záleží na lesoch, ich funkcii a životnom prostredí.
25.01.2019

Ocenenia BSK rozdané

Bratislavské župné Divadlo Aréna včera hostilo veľa zaujímavých a významných ľudí. Dôvodom bolo slávnostné podujatie s názvom Ocenenie Bratislavského samosprávneho kraja. Župa udeľovanie cien organizuje každoročne a tohtoročný 12ty ročník priniesol aj novinku - titul Historická osobnosť regiónu. Ako prvému ju Bratislavský kraj udelil Eugenovi Suchoňovi.
22.01.2019

Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov

V tomto týždni môžu žiaci základných škôl, ich rodičia, pedagogickí poradcovia ako aj verejnosť navštíviť viaceré stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja v rámci ich Dní otvorených dverí. Cieľom je bližšie spoznať priestory škôl a najmä ich vzdelávaciu ponuku.
21.01.2019

Výzva na podporu životného prostredia a rozvoja vidieka do konca januára

Bratislavský samosprávny kraj v súlade so všeobecne záväzným nariadením Bratislavského samosprávneho kraja č. 5/2018 o poskytovaní dotácií z rozpočtu BSK zverejnil 27. novembra 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu životného prostredia a rozvoja vidieka pre rok 2019. Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 31. januára 2019 a spolu si tak môžu prerozdeliť vyše 330 tisíc eur.
21.01.2019

Od polovice februára nastane mestská hromadná oprava

Primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu so starostami dotknutých mestských častí, spoločnosťou HB Reavis, konzorciom D4R7 a ďalšími partnermi predstavil dopravné obmedzenia, ktoré v Bratislave nastanú od 15. februára 2019 v spojitosti s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a s projektom rekonštrukcie ulice Mlynské nivy. Hlavné mesto v tejto súvislosti prijalo niekoľko opatrení, hlavným je vytvorenie bus pruhov na Gagarinovej ulici, ktorá bude jednou z najvyťaženejších komunikácií.