Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
10.11.2016

Bezpečnosť žien a detí je prioritou

Uznesenie a dôvodová správaJednou z priorít Bratislavského samosprávneho kraja v sociálnej oblasti je pomoc ženám a ich deťom, na ktorých je páchané násilie.
09.11.2016

Kraj je na zimnú údržbu pripravený

Cesty a aj ich zimnú údržbu v Bratislavskom regióne zabezpečuje správca komunikácií – Regionálne cesty Bratislava. Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej správe viac ako 500 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 130 mostov.
09.11.2016

Dotačná schéma pre turizmus je už spustená

Bratislavský samosprávny kraj dnes zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
09.11.2016

Bratislavský samosprávny kraj spúšťa v jeden deň výzvy na podporu kultúry, turizmu, rozvoja vidieka, športu a mládeže

V priebehu rokov 2015 a 2016 vznikol a postupne sa etabloval nový nástroj poskytovania dotácií z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja – tzv. dotačné schémy na podporu strategických sektorových politík pre jednotlivé oblasti podpory verejného života BSK
09.11.2016

Študenti župných škôl predstavujú slovenskú kuchyňu Bruselu

Týždeň slovenskej kuchyne má za úlohu prezentovať modernú slovenskú kuchyňu s tradičnými prvkami. Menu, ktoré vymysleli a až do štvrtku budú pripravovať študenti z Bratislavského kraja, bolo pripravované v spolupráci so Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov.
08.11.2016

Bratislava hostí Medzinárodný filmový festival

Bratislavský samosprávny kraj je už po druhý raz partnerom Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý od 11. do 17. novembra predstaví v bratislavských kinách a kluboch to najzaujímavejšie, čo sa za posledný rok kinematografia ponúkla.
08.11.2016

Metodika merania vyspelosti regiónov sa musí zmeniť

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes v Bruseli stretol so zástupcom generálneho riaditeľa pre regionálnu a mestskú politiku Normundson Popesom z Generálneho riaditeľstva pre regionálnu a mestskú politiku (DG REGIO).
07.11.2016

Nesúhlasíme s odporúčaním odbornej komisie pri NDS o vybudovaní 8-pruhovej diaľnice

Bratislavský samosprávny kraj má vážne výhrady k odporúčaniu komisie NDS, ktorá odporúča nový model rekonštrukcie diaľnice D1 medzi Bratislavou a hranicou kraja. Župan Pavol Frešo preto ešte včera požiadal ministra dopravy o urýchlené stretnutie.
04.11.2016

Žiaci župných škôl navaria v Bruseli

Týždeň slovenskej kuchyne, ktorý sa začne už v pondelok v Bruseli ako súčasť oficiálnych aktivít pod záštitou Predsedníctva SR v Rade EÚ, predstaví zamestnancom európskych inštitúcií slovenské jedlá v podaní žiakov bratislavských župných škôl.
03.11.2016

Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona

Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.