Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
21.11.2016

Železnú oponu počas víkendu navštívili stovky ľudí

Záverom tohtoročného Festivalu slobody bol Víkend zatvorených hraníc. Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Ústavom pamäti národa postavil na Cyklomost slobody v bratislavskej Devínskej Novej Vsi symbolické hraničné zátarasy, pri ktorých sa počas víkendu zastavovali stovky ľudí.
21.11.2016

O pokute pre chirurga rozhodne úrad do budúceho týždňa

Bratislavský samosprávny kraj do dnešného dňa eviduje (BSK) 4 podnety týkajúce sa pôsobenia a fungovania nelegálnej plastickej kliniky. Z dôvodu neodbornej zdravotnej starostlivosti, poskytnutej v tomto zariadení, museli jednému pacientovi amputovať nohu.
16.11.2016

Žiadna skládka nemôže ohrozovať zdravie a životy ľudí

Bratislavský samosprávny kraj zorganizuje do konca mesiaca november odbornú diskusiu k alarmujúcej situácii ohľadom dlhodobo neriešenej chemickej skládky CHZJD na území MČ BA Vrakuňa. Diskusie sa zúčastní aj minister životného prostredia SR László Sólymos.
16.11.2016

Samosprávny kraj s najlepšou stránkou

Bratislavský samosprávny kraj sa v súťaži Zlatý Erb o najlepšiu internetovú stránku a elektronické služby Slovenskej republiky v kategórii samosprávnych krajov umiestnil na prvom mieste. Bratislavská župa je teda najlepšia stránka samosprávneho kraja na Slovensku.
15.11.2016

Úspech Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej ulici v Bratislave a Bratislavského samosprávneho kraja na Olympijských festivaloch Slovenska

Dňa 10. novembra 2016 sa v budove Matador Group v Bratislave slávnostne vyhlasovali výsledky 9. ročníka najväčšieho celoročného projektu Slovenského olympijského výboru (SOV) - Olympijského festivalu Slovenska (OFS). OFS sú športovým, kultúrnym a výchovným podujatím pre deti a mládež vo veku od 5 do 18 rokov
15.11.2016

Už tento víkend budú hranice zatvorené

Bratislavský samosprávny kraj pripravil v rámci Festivalu slobody Víkend zatvorených hraníc. Na Cyklomoste slobody tak budú od piatka zátarasy a hraničný priechod sa vráti v čase takmer o tri desiatky rokov.
14.11.2016

Cesta do Rohožníka z eurofondov

Bratislavský samosprávny kraj predložil po vyhlásení výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020 Žiadosť o nenávratný finančný príspevok (ďalej len ŽoNFP“) na realizáciu projektu „Modernizácia cesty III. triedy 1113 Rohožník - Malacky“.
14.11.2016

Transparentná príprava nového webu pokračuje workshopom

Bratislavský samosprávny kraj pri príprave svojho nového webového sídla využil pomocnú ruku iniciatívy Slovensko.digital. Pre odborníkov z IT oblasti pripravuje župa workshop, ktorého výsledkom budú transparentné a presné podmienky verejného obstarávania.
14.11.2016

Hymna regiónu medzi najlepšími

Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism predstavili v lete 2015 pesničku „Living the life“, ktorá sa stala hymnou regiónu.
11.11.2016

Cez víkend v kraji politický proces aj džez

Bratislavský samosprávny kraj podporil tento víkend viacero podujatí. Medzi inými aj rekonštrukciu politického procesu, ktorú zohrajú študenti pražskej Karlovy univerzity.