Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
14.12.2016

Zástupkyňa DG REGIO navštívila novú Cvernovku

Zástupkyňa DG REGIO pani Eva Wenigová navštívila v utorok kreatívne centrum Nadácie Cvernovka na Račianskej. Pre dobudovanie nového kreatívneho centra regiónu má župa v pláne čerpať európske prostriedky.
14.12.2016

Druhá etapa značenia atraktivít cestovného ruchu ukončená

V priebehu októbra a novembra pribudlo pri cestách Bratislavského samosprávneho kraja nové dopravné značenie kultúrnych cieľov a atraktivít cestovného ruchu. „Hnedé tabule“ označujú 26 cieľov, z ktorých viac ako polovica leží na území hlavného mesta Bratislavy.
13.12.2016

Informačné semináre pomohli jedenásťkrát

Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval od spustenia aktuálnej výzvy na podávanie žiadostí o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy 11 informačných seminárov.
12.12.2016

Ocenenia za obnovu tradičnej architektúry v Bratislavskom kraji

Siedmy ročník súťaže o najlepšie obnovený objekt tradičnej architektúry v Bratislavskom kraji bol slávnostne vyhodnotený v stredu 7. decembra 2016 v priestoroch AINovy vo Svätom Jure (AINova/Infocentrum, Prostredná 64).
09.12.2016

Župan ocenil osobnosti regiónu

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja už po štrnásty raz ocenil osobnosti, ktoré svojou prácou výrazne prispeli a zaslúžili sa o spoločenský a ekonomický rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja.
08.12.2016

Vianočné darčeky v Bruseli

Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli pripravila kreatívny workshop, počas ktorého si môžu až do sobotného podvečera návštevníci vlastnoručne pripraviť drobné darčeky pre svojich blízkych. Podujatie otvoril podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta.
08.12.2016

Berta: Eurofondy sa nemajú rušiť, ale vylepšovať

Národné delegácie Českej a Slovenskej republiky pri Európskom výbore regiónov na včerajšom plenárnom zasadnutí prijali spoločné stanovisko ku kohéznej politike po roku 2020.
06.12.2016

Vrakunská skládka sa týka všetkých

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s OZ Ochráňme Žitný ostrov zorganizovali konferenciu venovanú starým environmentálnym záťažiam Žitného ostrova. Problematika environmentálnych záťaží a ich odstraňovanie ostáva jednou z priorít kraja.
06.12.2016

Takmer 350 000 eur na projekty pre rozvoj vidieka

Bratislavský samosprávny kraj a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka SR pre Bratislavský kraj boli organizátormi konferencie rozvoja vidieka Bratislavského kraja,
05.12.2016

Divadlom proti extrémizmu

Bratislavský samosprávny kraj spolu so Slovenským národným divadlom a OZ Living Memory dnes uviedli premiéru hry Natálka – projekt proti extrémizmu.