Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
27.12.2016

V roku 2017 pôjde z každej tisícky 348 € na školstvo a 190 € na rozvoj

Školstvo, rozvojové projekty, sociálne zabezpečenie a doprava. To sú oblasti, na ktoré pôjde v budúcom roku väčšina zo župného rozpočtu. Ten schválili poslanci na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí jednohlasne.
22.12.2016

Tri unikátne cyklo-projekty dokončené

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes skontrolovali tri cyklo-projekty, ktoré župa na jeseň 2016 vybudovala a pripravuje nimi na novú turistickú sezónu
21.12.2016

Prvý kraj spolupracujúci s Teach for Slovakia

Bratislavský samosprávny kraj je prvým vyšším územným celkom, ktorý vstúpil do spolupráce s iniciatívou Teach for Slovakia, ktorá podporuje pozitívne zmeny vo vzdelávaní detí na základných školách ako aj na úrovni celého systému školstva.
20.12.2016

Pavol Frešo: Obetiam patria naše modlitby a vrahom spravodlivý trest

S hlbokým zármutkom som prijal informáciu o teroristickom útoku a smrti nevinných ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Tento ohavný čin mal za cieľ rozvrátiť našu spoločnosť a oslabiť hodnoty našej civilizácie, ktorá je postavená na slobode a úcte k druhým.
20.12.2016

Vyhlásenie 1. výzvy programu INTERREG V-A SK-AT

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako Riadiaci orgán programu INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko vyhlásilo dňa 09.12.2016 prvú výzvu na predkladanie projektov v rámci programu.
19.12.2016

Destinácia „bratislavský región“ už aj so Záhorím

Členovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na svojom dnešnom valnom zhromaždení schválili vstup Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie do KOCR Bratislava Region Tourism.
17.12.2016

Koledy, ktoré si podmanili Brusel, už zajtra na televíznych obrazovkách

Unikátny hudobný projekt a výnimočná bodka za slovenským európskym predsedníctvom. Bruselským Kostolom Svätého Jakuba zneli vianočné koledy všetkých európskych krajín.
16.12.2016

Župa znižuje svoj dlh a investuje do rozvoja

Bratislavský samosprávny kraj patrí po finančnej stránke už dlhé roky medzi najzdravšie župy. Dokazuje to aj najnovší rebríček inštitútu INEKO, v ktorom sa BSK ocitol na 2. mieste. Po dnešnom rokovaní župného zastupiteľstva a schválení zodpovedného rozpočtu vznikol priestor na ďalší rozvoj a modernizáciu kraja.
15.12.2016

Náučný chodník v Bernolákove otvorený

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a obce Bernolákovo dnes slávnostne otvorili Náučný prírodopisný chodník Čierna voda v Bernolákove. Projekt „Náučný prírodopisný chodník Čierna voda“ finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.
15.12.2016

Poslanci kraja sa aktívne zapájajú do európskych záležitostí

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja sa zúčastnili v dňoch 13. až 15. decembra zahraničnej pracovnej cesty v Bruseli. Podpredseda BSK Ing. Igor Bendík viedol delegáciu poslancov Z BSK - Oskara Dobrovodského, Ing. Pavla Galamboša, Ing. arch. Mgr. art. Elenu Pätoprstú, Mgr. Lukáša Pokorného a Mgr. Petra Švarala na stretnutia s partnerskými inštitúciami v Bruseli.