Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
12.01.2017

Na cestách v mimobratislavsých okresoch je prevažne kašovitý sneh

Aktuálna situácia v Bratislave na cestách II. a III. triedy je zatiaľ bez väčších komplikácií. Cesty sú zjazdné, pokryté s vrstvou kašovitého snehu do 2 cm alebo mokré.
12.01.2017

Deň župných škôl v Avione

Bratislavský samosprávny kraj organizuje už šiesty ročník podujatia Deň župných škôl v Avione. V bratislavskom nákupnom centre sa predstaví takmer päťdesiatka stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.
11.01.2017

Z nevyužívanej budovy mládežnícke centrum

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja a zástupcovia OZ Stará jedáleň dnes slávnostne podpísali dohodu o spolupráci. Z priestorov bývalej školskej jedálne na SOŠ masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici v Bratislave sa tak do piatich rokov stane mládežnícke centrum.
10.01.2017

Štvrť milióna si môže podeliť 62 projektov

Až 62 projektov bolo podaných v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu. Každý jeden projekt bude posudzovaný odbornou komisiou a jej odporúčania budú podkladom pre schvaľovanie v Zastupiteľstve BSK.
05.01.2017

BSK: Interact oslávi tento rok 15 rokov

Operačný program Bratislavského samosprávneho kraja INTERACT svojimi službami pokrýva územie 28 členských krajín EÚ, Nórska a Švajčiarska. Jeho úlohou je prostredníctvom štyroch kancelárií v Turku, Valencii, Viborgu a vo Viedni napomáhať v oblasti zvyšovania kvality riadenia programov, pomáhať propagovať výsledky územnej spolupráce a zavádzať inovatívne nástroje v oblasti riadenia programov.
04.01.2017

BSK: Cesty v bratislavskom kraji sú nepretržite monitorované a zjazdné

Situáciu na cestách v Bratislavskom kraji sledujú dvadsaťštyri hodín denne tri dispečerské stanice a to stredisko Malacky, Senec, Pezinok. Podľa vývoja počasia, informácií od vodičov či občanov na dispečerské strediská, dokážu aktuálne reagovať na danú situáciu.
03.01.2017

BSK: Výzva na podporu športu a mládeže stále otvorená

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu športu a mládeže pre rok 2017, je stále otvorená. Žiadatelia si tak ešte stále môžu podať žiadosť a prihlásiť sa o dotáciu do 11. januára 2017.
02.01.2017

BSK: V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park

Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a učený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
29.12.2016

Tomášovská Thália 2016

Tomášovský kultúrny dom už druhým rokom hostil divadelné súbory v rámci divadelnej prehliadky Tomášovská Thália 2016.
28.12.2016

Poslanci podporili vznik Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na svojom poslednom tohtoročnom pracovnom zasadnutí schválili podporu iniciatíve vzniku Národného centra rýchlostnej kanoistiky a veslovania. Konkrétna podpora župy bude budovanie infraštruktúry pre verejnoprospešný účel.