Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
20.02.2017

Učiteľka z Hotelovej akadémie bude reprezentovať BSK v Kanade

V Toronte v Kanade sa bude konať celosvetová Microsoft konferencia s názvom Education Exchange, na ktorej nás bude reprezentovať učiteľka Kornélia Lohyňová z Hotelovej akadémie.
17.02.2017

Župní poslanci jednomyseľne schválili zmenu rozpočtu BSK v roku 2017

Na dnešnom zasadnutí Zastupiteľstva BSK schválili župní poslanci jednohlasne zmenu rozpočtu BSK v roku 2017. Sto percentá zhoda poslancov podporila pokračovanie všetkých projektov.
17.02.2017

Za Natálku, ale aj ďalšie projekty, sa postavili župní poslanci

Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja hneď na úvod svojho XXIV. pracovného zasadnutia prijali takmer jednohlasne Uznesenie k projektu na podporu kritického myslenia a proti šíreniu extrémizmu medzi mladými.
16.02.2017

Posilnené spoje na Pezinskú Babu

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovak lines posilňujú autobusové spoje na Pezinskú babu a to už pred jarnými prázdninami.
15.02.2017

Metropolitné regióny Vyšehradu pokračujú v spolupráci

Zástupcovia hlavných miest a regiónov vyšehradskej štvorky sa v stredu na spoločnom stretnutí v Bruseli počas plenárnej schôdze Európskeho výboru regiónov zhodli na spoločných krokoch pri vyjednávaní pravidiel kohéznej politiky po roku 2020
13.02.2017

Voľné stredoškolské internáty pre učiteľky petržalských škôlok

Bratislavský samosprávny kraj po vzájomnej dohode s vedením bratislavskej mestskej časti Petržalka ubytuje viacerých pedagogických zamestnancov materských škôl v nevyužívaných priestoroch stredoškolských župných internátov.
13.02.2017

Divadlo o Natálke pokračuje ďalej

Tvorcovia predstavenia o extrémizme Natálka sa dnes opäť stretli v školskej triede a to na bratislavskom gymnáziu na Pankúchovej ulici, aby žiakov oboznámili so skutočným príbehom popáleného dievčatka.
09.02.2017

O krok bližšie k modernizácii cesty Rohožník – Malacky

Bratislavský samosprávny kraj a najmä jeho obyvatelia sú od dnes bližšie k modernizácii cesty tretej triedy spájajúcej Rohožník a Malacky. Úrad totiž získal Protokol o vykonaní štátnej expertízy, ktorá je nevyhnutným podkladom pre realizáciu náročného projektu.
08.02.2017

Frešo: Inteligentný región je ohľaduplný k prírode

Európsky výbor regiónov zorganizoval konferenciu Investovanie v Európe: vytvorenie koalície inteligentných miest a regiónov vo vzťahu k 3. priemyselnej revolúcii, ktorá je založená na inováciách v oblasti dopravy, telekomunikácií a energetiky Agenda tzv. „smart cities and regions“, teda inteligentných miest a regiónov, je však aj o inováciách v oblasti ekológie a životného prostredia.
07.02.2017

Dni otvorených dverí župných škôl pokračujú

Dnes otvorili svoje brány ďalšie tri župné stredné školy. V rámci Dní otvorených dverí stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja sa budú môcť deviataci a možno budúci žiaci bližšie oboznámiť nielen s prostredím, ale aj s výsledkami školy či učebnými predmetmi.