Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
10.03.2017

POKRAČOVANIE! Autobusom do Osvienčimu - a späť II.

10.03.2017 Navštíviť miesto najväčšej masovej vraždy v ľudských dejinách si vyžaduje veľkú dávku odvahy. Zároveň si vyžaduje aj zamyslieť sa nad tým, čo tomu predchádzalo. Extrémizmus,...
09.03.2017

„Šupka“ prešla rekonštrukciou

Bratislavský samosprávny kraj v minulom roku rekonštruoval a opravoval viacero svojich budov, ktorých má vo svojej správe viac ako 400. Opravy sa týkali exteriérových ako aj interiérových priestorov.
09.03.2017

Reakcia na tvrdenia poslancov Z BSK k priebehu rekonštrukcie Divadla Aréna

Rekonštrukcia Divadla Aréna vyplynula z potreby na doplnenie a modernizáciu technologického vybavenia. Tomu je podriadený proces projektovania.
08.03.2017

Posudzovanie dotácií BSK v ďalšej fáze

Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes stretli členovia Dotačnej komisie BSK. Na základe kritérií nezávislých odborných hodnotiacich komisií pokračovali v posudzovaní projektov, ktoré žiadajú podporu zo župnej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
06.03.2017

Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre bude od stredy hostiť víťazov obvodných súťaží a prehliadok Hviezdoslavovho Kubína 2017. V stredu sa predstavia tí najlepší recitátori z okresu Bratislava III a IV a štvrtok bude patriť okresom Bratislava I, II a Malackám, Sencu a Pezinku.
06.03.2017

Stretnutie európskych miestnych lídrov s komisárkou Creţu a Vyšehradskou skupinou vo Varšave: politika súdržnosti je hlavným článkom, ktorý spája EÚ

Na stretnutí, ktorého organizátorom bolo Mazovské vojvodstvo, prijala komisia VR pre politiku územnej súdržnosti a rozpočet EÚ (COTER) návrhy v oblasti politiky súdržnosti po roku 2020.
03.03.2017

BSK: Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ do konca marca

Šiesty ročník súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, má pred sebou ešte necelý mesiac, kedy sa čitatelia z materských, základných a stredných škôl môžu zapojiť do tejto obľúbenej súťaže. Tá odštartovala 1. februára 2017.
02.03.2017

BSK: Eurofondy majú slúžiť všetkým

Bratislavský župan Pavol Frešo a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta sa v poľskej Varšave opätovne zhodli so zástupcami metropolitných regiónov V4 a spoločne pokračujú v boji metropolitných regiónov o eurofondy.
02.03.2017

BSK: ČSOB zimná bežecká séria už túto sobotu

Prvý marcový víkend odštartuje už 5. ročník zimného behu - ČSOB zimná bežecká séria, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj.
28.02.2017

Podpora Národnému parku Podunajsko už aj z Vrakune

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta sa dnes zúčastnili miestneho Zastupiteľstva MČ Bratislava-Vrakuňa, kde hovorili s poslancami o iniciatíve vzniku Národného parku Podunajsko.