Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
02.05.2017

Minister životného prostredia so seneckými stredoškolákmi

Vo štvrtok 27.04.2017 navštívil minister životného prostredia SR László Sólymos dve senecké stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Návštevu prijala na pôde škôl aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
02.05.2017

Delegácia zo župy rokovala s partnermi z Vojvodiny

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja navštívili koncom apríla Technickú školu Ivana Sarića v Subotici v Srbsku. Cieľom bolo predstavenie možností spolupráce Technickej školy Ivana Sarića a Strednej priemyselnej školy strojníckej Fajnorka v Bratislave.
02.05.2017

Štart Župnej dvadsiatky už v nedeľu

Tento víkend sa bratislavské Tyršovo nábrežie stane opäť centrom zábavy, rôznych podujatí, koncertov, kreatívnych trhov, ale aj cyklistiky a to v rámci tradičného a obľúbeného Bratislavského Majálesu, ktorého spoluorganizátorom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj. Jeho tradičnou súčasťou bude aj Župná dvadsiatka.
29.04.2017

Cyklovlakom Záhoráčikom bližšie k atraktivitám regiónu

Od dnes sa môžu cestujúci previesť počas víkendov a dní pracovného pokoja cyklovlakom „Záhoráčik “ na trati Zohor – Záhorská Ves - Plavecké Podhradie a späť. Región Záhorie sa tak stáva opäť o niečo atraktívnejším a dostupnejším pre domácich, ale aj zahraničných turistov.
29.04.2017

Štatistiky BRDS 2017

V zmysle VZN BSK č. 2/2016 zverejňuje Úrad BSK štatistiky žiadostí postúpených na hodnotenie v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy pre rok 2017.
28.04.2017

Následky katastrof vyriešime z eurofondov

Zástupcovia regiónov, miest a obcí sa na plenárnom zasadnutí Európskeho výboru regiónov zhodli na podpore návrhu Európskej komisie, že škody spôsobené prírodnými katastrofami by mali eurofondy vykrývať bez spoluúčasti žiadateľov.
28.04.2017

Frešo: Éra falošných ambulancií sa skončila

Bratislavský samosprávny kraj v uplynulých mesiacoch riešil prípad kliniky plastickej chirurgie, ktorá v Bratislave fungovala bez povolenia. Bratislavská župa spustila iniciatívu jasnej a viditeľnej identifikácie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí splnili zákonom stanovené podmienky a majú župou vydané platné povolenie. Prvé nálepky dnes označili legálne ordinácie v Poliklinike Karlova Ves.
24.04.2017

Nelegálna klinika dostala pokutu 22 000 tisíc eur

Bratislavský samosprávny kraj ukončil správne konanie voči bratislavskej nelegálnej klinike plastickej chirurgie. Župa na základe doručených podnetov a vypočutia svedkov udelila prevádzkovateľovi kliniky pokutu vo výške 22 000 eur. Prípadom sa Bratislavský samosprávny kraj zaoberal od októbra 2016.
20.04.2017

Viac ako 400 škôl a takmer 4000 žiakov sa zapojilo do knižnej súťaže

Najčítanejšími knihami boli tento rok medzi materskými školami a ZŠ I. stupeň klasické rozprávky a rozprávkové knižky. Medzi strednými školami zase prevládali zahraniční autori.
19.04.2017

Jubilejný koncert Mariána Vargu už dnes večer

Vďaka Bratislavskej regionálnej dotačnej schéme bolo v minulom roku podporených množstvo kultúrnych projektov. Župní poslanci aj pre rok 2017 schváli na svojom poslednom zasadnutí žiadosti o dotáciu.