Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
20.03.2019

Župní študenti spoznávajú históriu

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenským národným múzeom pripravil pre študentov župných stredných škôl špeciálny vzdelávací program v Múzeu holokaustu v Seredi. Zameraný je na oboznámenie sa so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území. Všetky školy tak majú možnosť absolvovať prehliadku Múzea holokaustu a vypočuť si jednu z piatich tém vzdelávacieho program.
19.03.2019

Župa dnes predstavila boj proti komárom

Bratislavský samosprávny kraj dnes predstavil dokument „Monitoring potenciálnych liahnisk komárov v BSK“. Ten poukazuje na možné liahniska komárov a teda priamo na miesta, kde treba s hmyzom bojovať už v štádiu lariev. Župa v prípade, že bude hroziť množenie komárov, na tieto miesta aplikuje účinnú látku Bti, ktorá ničí iba larvy komárov a pre ostatnú prírodu je neškodná.
15.03.2019

Ďalšia župná škola sa zatepľuje

Bratislavský samosprávny kraj dnes začal ďalšiu rekonštrukciu školského objektu. Ide o zateplenie budov Gymnázia na Ul. 1. mája v Malackách v sume vyše päťsto tisíc eur. Ukončené má byť do troch mesiacov.
12.03.2019

Župa zatraktívňuje stredoškolské odborné vzdelanie

Bratislavská župa buduje nové Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre budúcich murárov, inštalatérov či maliarov. Vďaka štrukturálnym fondom vznikne na župnej SOŠ technológií a remesiel na Ivanskej ceste 21 v Bratislave priestor s novým kvalitným vybavením odborných dielní a učební v celkovej sume takmer tri milióny eur z eurofondov. Cieľom projektu je nielen zatraktívnenie odborného vzdelania, ale aj skvalitnenie podmienok vyučovania a priblíženie sa čo najreálnejšiemu prostrediu, ktoré študentov čaká po vyučení či po maturite.
11.03.2019

Začínajú sa písomné maturity

V tomto školskom roku by malo na 54 župných stredných školách maturovať 3276 žiakov. Z toho na gymnáziách 974 a na stredných odborných školách 2 302 žiakov. Externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa začína zajtra 12. marca 2019 a pokračovať bude v dňoch 13., 14. a 15. marca 2019.
08.03.2019

Ochrana prírody ostáva prioritou župy

Bratislavská župa má na svojom území nielen viacero zdrojov podzemnej pitnej vody, ale aj vzácne lužné či karpatské zmiešané lesy. Ochrana prírodných zdrojov je preto nielen jednou z priorít, ale aj poslaním Bratislavského samosprávneho kraja.
06.03.2019

Učitelia aj študenti príďte zistiť viac o župných školách

Dnes v bratislavskom výstavisku Incheba Expo odštartoval už 10. ročník podujatia Profesia days Bratislava 2019. Jeho partnerom je tradične aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý na ňom prvýkrát prezentuje svoju pestrú ponuku stredných škôl opäť bližšie k rodičom a žiakom základných škôl.
05.03.2019

Zapojte sa do „Vráťme knihy do škôl“

Podpora čítania a budovanie pozitívneho vzťahu ku knihám medzi deťmi, žiakmi a študentmi je hlavnou myšlienkou čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorá je obľúbená na celom Slovensku. Ak sa do nej ešte nestihli zapojiť, čas máte do 15.3.2019, kedy sa súťaž skončí. Minulý rok bolo prečítaných viac ako štyri tisíc rôznych kníh a organizátori veria, že rok 2019 bude na prečítané knihy ešte bohatší.
01.03.2019

Stratené knihy už po druhý raz

Prvý marcový týždeň je tradične na celom Slovensku venovaný knižniciam. Pri príležitosti už 20. ročníka Týždňa slovenských knižníc pripravila Malokarpatská knižnica v Pezinku spolu s ďalšími desiatimi verejnými knižnicami Bratislavského samosprávneho kraja 2. ročník spoločného podujatia s názvom Stratené knihy. Jeho cieľom je netradičným spôsobom propagovať knihy, čítanie a knižnice.
28.02.2019

Bratislavský kraj buduje Európsku kultúrnu cestu sv. Cyrila a Metoda

V dňoch 20.- 21. februára 2019 sa konala „Študijná cesta pre partnerov“ v rámci realizácie aktivít projektu „Partnerstvá a aktívne inštitucionálne siete Cyrilometodskej cesty v moravsko-slovenskom prihraničí“. Víziou tohto projektu je budovanie Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda, ktorá by sa mohla už tento rok zaradiť medzi Európske certifikované kultúrne cesty. Cyrilometodská cesta by sa tak stala známou a navštevovanou.