Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
12.05.2017

Kraj hospodáril s vysokou rezervou

Na dnešnom pracovnom zasadnutí schválili župní poslanci aj materiál Záverečný účet BSK za rok 2016 a to jednohlasne. Ten odzrkadľuje rozpočtové hospodárenie kraja za uplynulý rok.
11.05.2017

Na rozvoj cyklodopravy takmer 8 miliónov eur

Členovia Rady partnerstva Bratislavského kraja na svojom dnešnom rokovaní jednohlasne podporili rozvoj cyklodopravy, projektov verejnej dopravy a financovanie budovania ciest. Ich rozhodnutie musí koncom mája schváliť ešte Monitorovací výbor pre IROP. V Integrovanom regionálnom operačnom programe v Bratislavskom kraji tak bolo na novo prerozdelených 20 miliónov eur.
11.05.2017

Frešo: Patrónku chceme zachrániť

Na bratislavskej Patrónke sa dodnes nachádzajú pôvodné továrenské stavby Rothovej továrne na patróny, ktorá vo svojich najlepších časoch zamestnávala niekoľko tisíc ľudí. Tento areál aj s budovami je majetkom Bratislavského samosprávneho kraja a súčasťou DSS Rosa. Kraj pripravuje kroky na jej záchranu. Zapojiť sa bude môcť široká verejnosť a aj privátny sektor.
10.05.2017

Kraj predstavil možnosti podpory malých podnikateľov

Podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh sa dnes stretla s delegáciou predstaviteľov podnikateľov Priemyselnej komory Szombathely a starostov miest a obcí Vašskej župy z Maďarska.
09.05.2017

V Bruseli ochutnali Bratislavský región

Open Day 2017, teda deň otvorených dverí európskych inštitúcií v Bruseli, sa konal v sobotu 7. mája a tak, ako každý rok ,tak aj uplynulú sobotu sa na podujatí predstavil aj Bratislavský samosprávny kraj. Na podujatie sa prišlo pozrieť takmer tritisíc návštevníkov z rôznych krajín sveta. Stánok BSK bol v Európskom výbore regiónov.
05.05.2017

BSK: Víkend plný zábavy, ale i cyklistiky

V sedle bicykla môžete už túto nedeľu spoznávať nielen Bratislavskú župu, ale aj blízke rakúske príhraničie. Podujatie Župná dvadsiatka, ktorá je súčasťou mestského open air festivalu Bratislavský majáles 2017, je tradičná cyklojazda so štartom a cieľom na Tyršovom nábreží, ktorá je určená pre všetky vekové aj výkonnostné kategórie. Každoročne sa jej zúčastňuje okolo 300 ľudí. Štartuje už v nedeľu o 11:00.
04.05.2017

Príprava obchvatu pod Malými Karpatami bude urýchlená

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja spolu so županom Pavlom Frešom dnes prebrali s členmi Združenia miest a obcí Malokarpatska možnosti realokácie v Integrovanom regionálnom operačnom programe, z ktorého sa bude čiastočne financovať aj výstavba obchvatov Grobov, Pezinka a Modry.
04.05.2017

Zadlženie Bratislavského kraja kleslo o 800 tisíc €

Takmer o 800 tisíc € (presne o 767 134,7€) kleslo zadlženie Bratislavského samosprávneho kraja od začiatku roka 2017. Vyplýva to z údajov v rozpočte BSK na rok 2017.
03.05.2017

Rada partnerstva bude pokračovať o týždeň

Druhé zasadnutie Rady partnerstva, ktorá sa zaoberá regionálnou integrovanou územnou stratégiou Bratislavského kraja v programovom období 2014-2020, bolo dnes prerušené a bude pokračovať o týždeň. Dôvodom je potreba dorokovania možností vybudovania obchvatu Modry, Pezinka a Svätého Jura.
03.05.2017

Nálepky sa stretli s pozitívnou odozvou

Bratislavský samosprávny kraj pokračuje v označovaní ambulancií a lekární nálepkami, ktoré majú župou vydané platné povolenie. Ide tak o iniciatívu označenia a viditeľnej identifikácie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.