Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
30.05.2017

Kraj testuje športové zdatnosti gymnazistov

Bratislavský samosprávny kraj realizuje aj tento rok projekt športového testovania žiakov v spolupráci s občianskym združením SportAnalytik. Túto aktivitu ako prvá škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja odštartuje 2. júna 2017 Gymnázium na Seneckej ulici v Pezinku
30.05.2017

Kraj pokračuje v predstavovaní nástrah extrémizmu

Aula Gymnázia Ladislava Novomeského v Bratislave bola dnes plná študentov, ktorí prišli na diskusiu Nehodní žitia. Ľudia so zdravotným znevýhodnením študentom predstavili nástrahy narastajúceho extrémizmu a študenti videli aj dokument z návštevy hendikepovaných v koncentračnom tábore Osvienčim.
30.05.2017

Viva musica! aj tento rok s talentovanými študentami

Letné mesiace v Bratislave, ale najmä v celom Bratislavskom kraji, tradične aj tento rok bude spríjemňovať najväčší hudobný festival Viva musica!, ktorého hrdým partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Hudba tak bude znieť v koncertných či divadelných sálach, kultúrnych priestoroch, kostoloch, sadoch, ulicami a námestiami. 13. ročník festivalu otvorí prvý koncert – Viva Balet! a to 30. júna2017 v SND
26.05.2017

BSK: Župa navyšuje rozpočet pre neštátne subjekty v sociálnej oblasti

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja navýšili finančné prostriedky pre neverejných poskytovateľov sociálnych služieb a poskytovateľov opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. V roku 2016 bolo pre neverejných poskytovateľov vyčlenených 7 700 000 Eur, v roku 2017 poslanci schválili výšku príspevkov v celkovej sume 7 922 710 Eur.
25.05.2017

Župa vytvorila nový projekt na podporu školstva- HAJSCHUL

Bratislavský samosprávny kraj vytvoril projekt s názvom Hajschul, ktorý prezentuje pestrú ponuku odborov stredných odborných škôl v regióne.
25.05.2017

BSK: Nové športovisko v Senci pre všetkých

Bratislavský samosprávny kraj zrekonštruoval športový areál pri seneckom Gymnáziu Antona Bernoláka. Športovisko bude patriť nielen študentom stredných škôl, žiakom základných škôl, ale aj verejnosti. Gymnázium Antona Bernoláka, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, čaká tento rok ešte zatepľovanie.
24.05.2017

Oceňované Bratislavské bábkové divadlo na novej adrese

Bratislavské bábkové divadlo sa v apríli presťahovalo do priestorov bývalého Radošinského naivného divadla na Škultétyho ulici. V priestoroch, ktoré boli upravené pre ich potreby, sídli BBD od apríla 2017.
24.05.2017

Metropoly a kraje V4 o pokračovaní eurofondov

Bratislavský samosprávny kraj hostil na pôde svojej bruselskej kancelárie pracovný workshop s názvom „V4 Talks“. Témou konferencie bola budúcnosť kohéznej politiky EÚ. Podujatie bolo organizované v rámci platformy hlavných miest a regiónov Vyšehradskej skupiny.
22.05.2017

Kraj partnerom Ekotopfilm-Envirofilm

V Bratislave a v Banskej Bystrici sa dnes podvečer začne už štyridsiaty štvrtý ročník filmového festivalu Ekotopfilm-Envirofilm. Medzinárodný filmový festival prinesie viac ako stovku dokumentárnych filmov z celého sveta zameraných na témy ekológie, vedy, nových technológií, ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja.
22.05.2017

BSK: Informovanosť mladej generácie je dôležitá

Dnes sa začali Dni otvorených dverí Ústavu pamäti národa 2017, ktorých partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Počas piatich dní sa predovšetkým študenti stredných škôl oboznámia s činnosťou Ústavu pamäti národa a výsledkami práce jeho odborných zamestnancov.