Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
20.05.2019

Malacký most v rekonštrukcii

Od dnešného dňa prišlo k odklonu cestnej dopravy z mostu Malacky – Truckcentrum – nad potokom Malina, ktorý je vstupnou bránou do Malaciek z diaľnice D2, na vybudovanú obchádzkovú trasu v tesnej blízkosti rekonštruovaného mosta. Dôvodom je jeho veľmi zlý stavebno-technický stav. Stavba bude pozostávať z komplexnej výmeny nosnej konštrukcie a zvršku mosta vrátane vytvorenia mostných záverov, úpravy záverových múrikov a prechodových dosiek na koncoch mosta. Okrem rekonštrukcie mosta sa vykoná aj oprava priľahlých úsekov vozovky. Celkové náklady spojené s rekonštrukciou mosta predstavujú približne 1,4 milióna eur a hradené budú z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja.
17.05.2019

Stredoškolákom sa začínajú maturity

Študentom stredných škôl sa blíži obávané obdobie, kedy musia ukázať čo sa naučili počas štúdia. Okrem svojej pamäti si však vyše tritisíc študentov preverí aj riadnu dávku trpezlivosti, sústredenosti a kreativity. Na 54 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja by malo v tomto školskom roku maturovať 3 504 študentov, z toho 974 na gymnáziách a 2530 na stredných odborných školách a konzervatóriách.
15.05.2019

Najväčší herný festival opäť v kraji a na Slovensku

Bratislavský samosprávny kraj sa opäť zapojil do zábavno-edukačného podujatia Orange Y-Games 2019, v rámci ktorého zorganizoval v piatok 17. mája 2019 pre župných stredoškolákov BSK TECH DAY. Najväčší herný festival na Slovensku sa uskutoční od piatka do nedele 17.- 19. mája 2019 od 09:00 do 19:00 hodiny v priestoroch Refinery Gallery.
15.05.2019

Noc múzeí a galérií 2019

V sobotu 18. mája 2019 sa múzeá a galérie v Európe opäť otvoria návštevníkom s pestrou programovou ponukou v netradičnom čase. Už po pätnásty raz v histórii podujatia patrí tretia májová sobota Noci múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín bude možné navštíviť zbierkotvorné inštitúcie vo viac ako 100 lokalitách na celom Slovensku a stať sa priamym účastníkom zaujímavých výstav, autorských výkladov, tvorivých dielni, animácií, prehliadok, premietaní a ďalších foriem atraktívneho programu.
09.05.2019

Župa poďakovala tisícke učiteľov

Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval v utorok 7. mája na Železnej studničke pre učiteľov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti „Učiteľský piknik“. Cieľom bolo spoločné neformálne stretnutie a najmä poďakovanie župy učiteľom za všetko čo robia či už v škole, ale aj mimo vyučovacích hodín, nakoľko ich práca je stále spoločensky nedocenená. Zároveň sú tieto podujatia aj miestom pre vzájomnú komunikáciu a spoluprácu, výmenu skúseností a spoznanie sa navzájom.
09.05.2019

O 15% vyšší záujem o župné školy

Do prijímacieho konania pre školský rok 2019/2020 sa na stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prihlásilo o 1 268 žiakov viac ako v minulom roku. V praxi tak ide o vyše 15% nárast z 8 368 záujemcov v minulom roku na 9 636 záujemcov v tomto roku.
07.05.2019

Odfotografujte sa s panorámou

Pozrieť si zaujímavosti Bratislavy a bratislavského regiónu z inej perspektívy môžete prostredníctvom netradičnej stavby stojacej na Rybnom námestí. Farebná Rotunda, ktorá má celoročné využitie, je výsledkom spolupráce Bratislavského samosprávneho kraja a spoločnosti CEW. Aj takýmto jedinečným zážitkom si môžete spestriť Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré začínajú už tento piatok.
06.05.2019

Župa vybudovala a sprístupnila multifunkčné ihrisko

Koncom apríla bolo pri Obchodnej akadémii na Račianskej 107 v Bratislave otvorené nové multifunkčné ihrisko. Bratislavský samosprávny kraj ho vybudoval v rámci projektu Otvorená škola – oblasť športu 2018/2019. Ako prví si ho vyskúšali študenti tejto školy pri príležitosti konania Olympijského dňa. Multifunkčné ihrisko bude slúžiť aj športujúcej verejnosti.
06.05.2019

Župní študenti súťažia o koncert Kaliho na škole

„Zachyť život na škole“ je názov fotosúťaže, v ktorej odokrytím zaujímavých momentov zo školského prostredia, môže škola získať skvelý hudobný zážitok. Po minuloročnom koncerte Adama Ďuricu sa víťaz môže tešiť na koncert obľúbeného slovenského rapera a speváka Kaliho. Čas na zapojenie sa do tejto súťaže je do 10. júna 2019. Súťaž je určená pre študentov župných stredných škôl.
21.03.2019

Župní študenti varili ruské špeciality

Študenti Strednej odbornej školy Gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v bratislavskej Petržalke sa už po šestnásty raz zoznamovali s cudzokrajnou kuchyňou. Tentokrát sa do centra pozornosti dostali ruské národné gastronomické špeciality pri príležitosti Dňa ruskej kuchyne.