Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
02.10.2017

Slávnostné predstavenie Náhradnej autobusovej stanice Nivy

Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa v noci zo soboty 30. septembra na nedeľu 1. októbra presťahovala „cez cestu“ do neďalekých priestorov na Bottovej ulici. Dnes ju po prvý raz využili aj cestujúci, ktorí sa počas pracovného týždňa presúvajú do práce či školy.
29.09.2017

Poslanci schválili župnú dotačnú schému aj na budúci rok

Poslanci župného Zastupiteľstva na dnešnom pracovnom rokovaní schválili väčšinovou podporou Bratislavskú regionálnu dotačnú schému a to výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií pre rok 2018 z rozpočtu BSK. Najviac finančných prostriedkov pôjde do kultúrneho sektora. O granty sa budú môcť žiadatelia uchádzať aj v oblasti turizmu, rozvoja vidieka, mládeže a športu.
28.09.2017

Počet žiakov v župných školách rastie

Do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja nastúpilo v školskom roku 2017/2018 18 015 žiakov, čo je o 239 žiakov viac ako v minulom školskom roku. Potešiteľný je najmä zvýšený záujem o štúdium a nárast počtu žiakov na stredných odborných školách, ktoré pôsobia ako centrá odborného vzdelávania a prípravy.
27.09.2017

Kraj predstavuje krásy pravého brehu Dunaja

Na dnešnej druhej konferencii cestovného ruchu pokrstili zástupcovia kraja a Krajskej organizácie cestovného ruchu brožúru „Pravý breh Dunaja“, ktorá predstavuje Petržalku, Jarovce, Rusovce a Čunovo aj ako turisticky zaujímavú destináciu pre návštevníkov. Brožúra má slovenskú, anglickú aj nemeckú verziu.
26.09.2017

90. výročie vzniku Gymnázia v Malackách

Pri tejto príležitosti sa 20. septembra 2017 stretli na pôde školy terajší i bývalí zamestnanci školy, zástupcovia rodičov a priateľov školy, predstavitelia mesta a Bratislavského samosprávneho kraja. Medzi najvzácnejších hostí patrili absolventi gymnázia JUDr. Ivan Budínsky – maturant z roku 1944 a Ing. Karol Kormoš - maturant z roku 1937.
26.09.2017

Deň európskej spolupráce aj o extrémizme

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa dnes doobeda v rámci podujatia Deň európskej spolupráce stalo centrom diskusie na rozličné témy. Najviac však medzi žiakmi župných škôl zarezonovala téma extrémizmu.
26.09.2017

65 rokov polygrafickej školy

Stredná odborná škola polygrafická, ako jediná polygrafická škola na Slovensku, si v roku 2017 pripomína 65 rokov od svojho založenia.
22.09.2017

Lamač a Dúbravku spojí cyklolávka

Dve mestské časti Bratislavy – Lamač a Dúbravku - spojí v budúcnosti cyklomost. Počas dnešného rána bol uskutočnený a vyvŕtaný prieskumný vrt, ktorý je prvým krokom k uskutočneniu tohto kľúčového projektu, ktorý vzniká v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.
22.09.2017

Župa predstavila návrhy riešenia v prípade Špitálskej

Bratislavský samosprávny kraj informoval na dnešnej tlačovej konferencii o riešeniach, ktoré by umožnili pokračovať v rekonštrukcii líniovej stavby v centre Bratislavy. Oprava električkovej trate na Špitálskej ulici by vďaka nim mohla byť hotová do začiatku zimného obdobia. Návrh župy zároveň pomôže vyriešiť aj druhý problém, ktorým je vybudovanie novej zastávky.
22.09.2017

Odstránenie následkov víchrice v DSS Rača pokračuje, seniori dostanú novú strechu

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja na dnešnej tlačovej konferencii informovali o pokračovaní prác okolo strešného plášťa objektu DSS Rača Pri Vinohradoch č. 267, ktorý poškodila veterná smršť spred dvoch týždňov. Župa aktuálne disponuje statickým vyjadrením a aj návrhom na predbežný rozpočet na rekonštrukciu strechy, s ktorou by sa malo začať bezodkladne po podpise zmluvy s výhercom súťaže. Ten bude známy už v piatok.