Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
06.10.2017

Bratislavský Októberfest už dnes

Bratislavský Októberfest dnes o 12:00 hodine otvoril brány všetkým milovníkom takéhoto podujatia, ale najmä milovníkom zlatistého moku. Vybrať si bude naozaj z čoho, pretože na Farjnorovom nábreží sa predstaví so svojimi pivnými produktami šestnásť regionálnych pivovarov. Okrem nich tu návštevníci nájdu aj viacero hosťujúcich pivovarov z iných častí Slovenska, Moravy a bavorského Mníchova. Chýbať nebude ani bohatý kultúrny program, gastro špeciality, FarmFes či župná zabíjačka.
06.10.2017

Maturanti od pondelka v plnom režime

Na Gymnázium Jána Papánka sa postupne vracia učebný proces do starých koľají. V pondelok už namiesto dvojsmenného učenia čaká na gymnazistov plnohodnotný vyučovací proces so 45 minútovými hodinami a obedom v školskej jedálni.
06.10.2017

Záhoráčik ukončí sezónu túto sobotu

Tento víkend sa uskutoční posledná jazda turistického vlaku Záhoráčik a to pri príležitosti konania Historických farmárskych a remeselných trhov pod hradom v Plaveckom Podhradí, ktorého organizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj.
06.10.2017

Biela noc v Bratislave, ale aj v Bratislavskom regióne

Biela noc, ktorá už zajtra v noci ponúkne návštevníkom Bratislavy nevšedné svetelné divadlo, bude ľahšie dostupná pre obyvateľov z každého kúta kraja vďaka posilneným spojom. Biela noc sa však po Bratislave presunie aj priamo do regiónov a do 15. novembra sa predstaví v Senci, Stupave a Budmericiach.
05.10.2017

Župné Divadlo Aréna uvedie premiéru novej sezóny

Dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch od známeho dramatika Tennessee Williamsa prinesie na svoje divadelné dosky už tento piatok Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
05.10.2017

Európsky týždeň športu na školách

Uplynulý týždeň patril pohybu a športu v rámci iniciatívy Európskeho týždňa športu, ktorú vyhlásila EK. Inak tomu nebolo ani v Bratislavskom samosprávnom kraji. Od 23.septembra 2017 sa základné a stredné školy v Bratislavskom kraji aktívne zapájali do prebiehajúceho Európskeho týždňa športu.
04.10.2017

Sviatok piva – Bratislavský Októberfest sa začne už tento piatok

Šestnásť domácich pivovarov z Bratislavy a Bratislavského kraja ako aj viacero hosťujúcich pivovarov z iných častí Slovenska, Moravy a bavorského Mníchova, strediska tradície Októberfestu, zaujímavý hudobný program, bohatá ponuka gastro špecialít, FarmFest, župná zabíjačka.
03.10.2017

Na Vazovovu sa postupne vracajú študenti

Bratislavské Gymnázium Jána Papánka na Vazovovej ulici prechádza už od leta kompletnou rekonštrukciou. Študenti majú počas rekonštrukcie zabezpečený vyučovací proces v náhradných priestoroch, no postupne sa do školy vracajú. Prioritou sú pre všetkých budúcoroční maturanti. Dnes boli na škole aj zástupcovia bratislavskej župy na kontrolnom dni. Realizátor prisľúbil ukončenie prác najneskôr 17. októbra.
03.10.2017

Biela noc aj tento rok v regióne

Aj tento rok ozvláštnia ulice Bratislavy, ale aj budovy, nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, parkoviská ako aj ďalšie zaujímavé a menej známe priestory rôzne svetelné konštelácie, ktoré prinesie už tento víkend vizuálny festival súčasného umenia Biela noc 2017
02.10.2017

Revitalizácia jazera Rohlík sa stáva skutočnosťou

Dnes sa začalo s revitalizáciou ružinovského jazera, nazývaného medzi obyvateľmi Rohlík, a jeho okolia tak, aby v najbližšej dobe mohlo slúžiť nielen Ružinovčanom, ale všetkým Bratislavčanom. Cieľom však je, aby sa spríjemnilo prostredie aj pacientom neďalekej nemocnice. Pomocnú ruku v tomto procese podala aj bratislavská župa.