Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
05.06.2019

Fond malých projektov pozná pilotné projekty. Zapojte sa aj vy!

Výzva na predkladanie žiadostí o finančný príspevok z Fondu malých projektov má už podpísané zmluvy pre pilotné projekty za približne jeden milión eur. Pre žiadateľov však ešte zostáva vyše 4 a pol milióna eur. Najbližšie hodnotiace kolo sa uskutoční koncom júna.
03.06.2019

Ďalšie ihrisko na športové aktivity

Študenti Gymnázia v Modre ako aj verejnosť majú od konca mája k dispozícii moderný, športovo-relaxačný areál, ktorý bol revitalizovaný z dotácie Úradu vlády SR, Bratislavského samosprávneho kraja, mesta Modra a Rodičovskej rady pri gymnáziu v celkovej sume vyše 50 000 eur.
31.05.2019

Do Malých Karpát opäť turistickým autobusom

Jedinečné autobusové spojenie do Malých Karpát – Malokarpatský expres – štartuje túto sobotu 1. júna 2019 už svoju tretiu sezónu. Jeho pridanou hodnotou je, že cestujúci si môžu prepraviť bicykel priamo v priestore autobusu. Vydajte sa opäť do Malých Karpát a spoznávajte Bratislavský kraj cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Častú až po Budmerice.
31.05.2019

Získajte príspevok zo sociálneho programu

Bratislavský samosprávny kraj vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na rok 2020 na výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately na predchádzanie vzniku krízových situácii v rodine a na sociálne programy Pomoc ženám, na ktorých je páchané násilie či Centrum pre rodiny v kríze. Žiadosti je potrebné poslať do 31. júla 2019.
31.05.2019

Bábkáč získal ďalší medzinárodný úspech

Bratislavské bábkové divadlo, ktoré má na svojom konte viacero ocenení, sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. V poľskom Rzeszowe získalo na 10. ročníku prestížneho divadelného festivalu Maskarada cenu Grand Prix za bábkovú inscenáciu pre celé rodiny s názvom Príbehy stien v réžii umeleckej šéfky BBD Kataríny Aulitisovej. V rámci repertoáru divadla patrí medzi odvážne umelecké projekty z hľadiska svojho obsahu aj formy.
30.05.2019

Prví dualisti zmaturovali

Bratislavský župan Juraj Droba dnes slávnostne odovzdal vysvedčenia prvým úspešným maturantom v systéme duálneho vzdelávania. Prvou školu na Slovensku, ktorá otvorila takúto maturitnú duálnu triedu v obchodných odboroch bola župná Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča na Sklenárovej 1 v Bratislave. Z nej odchádza do praxe jedenásť dualistov v odbore obchodný pracovník.
29.05.2019

Školy súperia o Kaliho koncert

Fotografia so spolužiakmi, záber na zaujímavé miesta v škole, zachytenie momentky pri praxi, to všetko je interakcia župných stredoškolákov, ktorí súťažia o koncert obľúbenej speváckej hviezdy Kaliho na svojej škole. Prihlasovať sa môžete do 10 júna 2019. Ktorá sa stane víťaznou školou bude známe v polovici júna.
29.05.2019

Príďte sa zabaviť na GREEN WEEK

Aj Dunaj má svoje ostrovy a môžete sa o tom sami presvedčiť na siedmich podujatiach zo série Green Week počas vodáckej sezóny 2019. Séria nevšedných celodenných podujatí sa bude konať na rôznych lokalitách od Malého po Mošonský Dunaj, od Bratislavy po Kolárovo.
21.05.2019

Župná olympiáda seniorov pozná víťazov

Dobre naladené družstvá, takmer osemdesiatka súťažiacich, skvelá atmosféra a zaujímavé disciplíny nechýbali ani tento rok na ihrisku v bratislavskom Domove sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko ROSA. Dôvodom bola Župná olympiáda seniorov 2019, ktorú v sobotu opäť zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj. Cieľom bolo nielen si vzájomne zmerať sily, ale sa aj porozprávať a vymeniť si skúsenosti. Súčasťou športového zápolenia bola aj súťaž o Najchutnejší župný koláčik.
21.05.2019

Cesta Rohožník – Malacky v poslednej fáze

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, obce Rohožník, obce Vojenský obvod Záhorie a Regionálnych ciest Bratislava sa v pondelok zúčastnili kontrolného dňa stavby „Modernizácia cesty III. triedy 1113 Rohožník – Malacky“. Dôvodom bolo ukončenie prác na cementom stmelenej vrstve a na asfaltovej vrstve, ktoré tvoria podklad pre novú cemento-betónovú dosku. Táto cesta sa tak po rekonštrukcii stane vôbec prvou regionálnou cestou s takýmto povrchom na Slovensku.