Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
26.07.2018

Cesta Chorvátsky Grob-Čierna otvorená o mesiac skôr

Správca komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, Regionálne cesty Bratislava a.s., dnes sprejazdnili cestu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda, nakoľko boli stavebné práce pri revitalizácii cestného telesa III/1082 ukončené o mesiac skôr ako bolo naplánované.
25.07.2018

Škandálu v Irise sa dalo predísť spoluprácou

Zástupcovia bratislavskej župy sa dnes stretli s Ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jánom Richterom, aby spolu debatovali o potrebe vzájomného informovania kontrolných orgánov, nakoľko kompetencie na výkon kontroly poskytovateľov sociálnych služieb sú rozdelené medzi viaceré inštitúcie. Zároveň župa predstavila novú kontrolnú skupinu – sociálnu kobru.
18.07.2018

Ochrana územia pred povodňami je v ďalšej fáze

Bratislavský samosprávny kraj, v rámci medzinárodného projektu “Verejný protipovodňový a výstražný systém“ (tzv. FLOOD-serv), osadil v júni v bratislavskej Rači štyri meracie stanice. Prvé dve sú osadené v lesoch nad Račou a merajú zrážky, a ďalšie dve sú vodomerné, zbierajúce dáta z Pieskového a Banského potoka.
13.07.2018

Na rozprávkovú sobotu Malokarpatským expresom

Veľa zábavy, obľúbených detských show, postavičiek, atrakcií, rôzne divadielka, súťaže a aktivity s animátormi a veľa ďalšieho na vás čaká zajtra 14. júla na hrade Červený kameň. Ten sa počas soboty premení na najväčší rodinný festival Rozprávkoland.
06.07.2018

Župa podporuje akademickú obec

Bratislavský samosprávny kraj chce do regiónu prilákať zahraničné inovatívne subjekty a investorov, preto pripravil video, ktoré predstavuje Bratislavský kraj ako vysoko inovatívny región, ako významné centrum vedy, výskumu a inovácií.
03.07.2018

Župa realizuje osadenie hniezdnych búdok pre vtáky

Bratislavský samosprávny kraj podporuje ochranu prírody a hniezdenie vtáctva v urbanizovanom prostredí. Preto v polovici júna na budove Úradu osadil prvé hniezdne búdky pre dážďovníky. Ďalšie búdky budú umiestené na budovách škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.
29.06.2018

Župan odovzdal vysvedčenia a ocenenia

Bratislavský župan Juraj Droba odovzdal vysvedčenia študentom dvoch tried prvých ročníkov Hotelovej akadémie na Mikovíniho 1 v Bratislave v odbore kuchár, čašník, servírka. Župan zároveň odovzdal diplom najlepšej žiačke školy za výborné študijné výsledky a úspešné reprezentovanie školy ako aj ďalším dvom najúspešnejším žiakom. Ocenení boli najlepší študenti z každej triedy z 54 župných škôl. Dovedna tak župa venovala powerbank 571 študentom.
27.06.2018

Zabezpečenie ambulantných pohotovostí pre obyvateľov BSK

Vážení občania regiónu Bratislavského samosprávneho kraja dovoľujeme si Vás týmto informovať o zmenách v organizácii ambulantnej pohotovostnej služby od 1. júla 2018, ktoré sa realizujú na základe zmien legislatívy upravujúcej organizáciu ambulantnej pohotovosti. Doteraz existujúcu Lekársku službu prvej pomoci (LSPP) nahradí ambulantná pohotovostná služba (APS), ktorá bude fungovať v pracovných dňoch v čase od 16. do 22. hodiny a v dňoch pracovného pokoja v čase od 7. do 22. hodiny.
21.06.2018

Droba: Stále nevieme, kam v kraji s chorými deťmi cez prázdniny

Od prvého júla sa mení systém fungovania lekárskej služby prvej pomoci. Tá je po novom nazvaná Ambulantná pohotovostná služba. Kto a kde bude ošetrovať večer a cez víkendy deti a dospelých v kraji, však nie je ani 10 dní pred začiatkom jasné. Župa vyzýva Ministerstvo zdravotníctva SR, aby tento problém urýchlene vyriešilo a oznámilo obyvateľom kraja, kde nájdu lekársku pomoc.
14.06.2018

Malokarpatský expres štartuje svoju druhú sezónu

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s autobusovým dopravcom Slovak Lines aj tento rok spúšťajú projekt jedinečného autobusového spojenia „Malokarpatský expres“ - turistickým autobusom do Malých Karpát a k Neziderskému jazeru. Jeho sezóna sa začína už túto sobotu 16. júna. Prvý turistický autobus odštartuje v sobotu z AS Mlynské Nivy o 10:35.