Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
11.10.2018

Rekonštrukcia cesty Rohožník – Malacky ide podľa plánu

Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, zhotoviteľa rekonštrukcie, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a starostov okolitých obcí sa počas dnešného dopoludnia zúčastnili kontrolného dňa projektu „Modernizácia cesty Rohožník-Malacky“. Jeho cieľom je vybudovanie kvalitnej a kapacitne vyhovujúcej cesty pre potreby regionálnej dopravy a prispieť k plynulej a bezpečnej doprave. Aktuálne je cesta vyfrézovaná, prebiehajú výkopové práce a návoz podložia.
10.10.2018

Pozývame vás na posledné preteky tejto sezóny na Zoške!

Akcia realizovaná v spolupráci s Pumptrack Slovakia sa uskutoční v sobotu 13. októbra v areáli pumptrackovej dráhy na Zochovej chate, kde si zajazdíte či už na bicykli alebo kolobežke.
10.10.2018

Nominanti BSK vo výkonných orgánoch spoločností

Bratislavský samosprávny kraj zverejňuje v súlade so zásadami transparentnosti a otvorenej župy informácie o predstavenstvách spoločností s účasťou BSK.
09.10.2018

Župné divadlo zožalo veľký úspech v New Yorku

Koncom septembra odohralo Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, odohralo divadelnú hru svetoznámeho kontroverzného dramatika Thomasa Bernharda „Pred odchodom na odpočinok“ v réžii Juraja Nvotu na festivale v New Yorku ako jediné divadlo zo Slovenska. Plné hľadisko ocenilo divadelníkov veľkým ohlasom, potleskom a početnými gratuláciami po predstavení. Predstavenie sa v New Yorku odohralo 28. 9. 2018, práve v „Deň Václava Havla v New Yorku“, ktorý vyhlásil v roku 2016 newyorský starosta Bill de Blasio.
05.10.2018

IT nadšenci opäť na BSK TechDay

Bratislavský samosprávny kraj opäť zorganizoval podujatie BSK TechDay, ktoré je súčasťou trojdňových Majstrovstiev SR v elektronických športoch konajúcich sa v dňoch od 5.10 do 7.10.2018 v čase od 8:00 do 17:00 hodiny. Projekt je organizovaný pod záštitou bratislavského župana Juraja Drobu a zúčastňujú sa ho študenti škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.
05.10.2018

Župné školy vyrazili do regiónu

V nadväznosti na úspešné podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého 8. ročník sa uskutočnil 28.9.2018, pripravil Bratislavský samosprávny kraj toto prezentačné podujatie aj v mestách mimo hlavného mesta. Prvé odštartovalo dnes v Pezinku a potrvá až do 18:00 hodiny.
05.10.2018

Župa bojuje s burinami ekologicky

Správca župných ciest, Regionálne cesty Bratislava a. s., už roky bojuje s plevelom v okolí ciest ekologickou formou. S burinami nebojuje teda chemikália, ale ľudia.
04.10.2018

Vyplnením dotazníka za lepšiu dopravu

Bratislavský samosprávny kraj spustil dnes dotazníkový prieskum, ktorý bude podkladom pre spracovanie dokumentu „Plán udržateľnej mobility“. Strategický dokument Plán udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja bude základným nástrojom na plánovanie dopravného systému v regióne.
04.10.2018

3. ročník regionálnej konferencie cestovného ruchu

Bratislavský samosprávny kraj, Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Slovenský dom Centrope zorganizovali koncom septembra už 3. ročník regionálnej konferencie cestovného ruchu tradične pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu. Témou konferencie bola „Ochrana kultúry a dedičstva“.
03.10.2018

Ďalšia cyklotrasa do konca jesene

Nadšencom cyklistiky pribudne do konca jesene ďalšia trasa, na ktorej si budú môcť šliapnuť do pedálov, ale aj spoznať kultúrne dedičstvo, sakrárne pamiatky a prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne pozdĺž Dunaja. A to vďaka projektu Sacravelo, ktorý je realizovaný v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko.