Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
19.10.2018

Župné školy na Záhorí

V športovej hale Malina v Malackách sa dnes prezentuje 34 župných stredných odborných škôl a gymnázií. Ide o ich poslednú zastávku v rámci podujatia Župné školy pre teba, s ktorým jeho organizátor Bratislavský samosprávny kraj, vyrazil prvýkrát do regiónu.
19.10.2018

Župní študenti vystavujú v Bruseli

Žiaci a učitelia župnej Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru pripravili v septembri v Bruseli výstavu predstavujúcu tvorbu školy. Tá bola taká úspešná, že zaujala aj českú eurokomisárku a práce študentov zdobia sídlo eurokomisárov.
18.10.2018

Spoločný integrovaný dopravný systém BSK a TTSK

Na dnešnom stretnutí predsedovia Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja slávnostne podpísali Memorandum o spolupráci medzi obidvomi krajmi. Spoločný projekt sa týka partnerstva pri organizácii verejnej dopravy s cieľom vybudovania spoločného vnútorne previazaného integrovaného dopravného systému. Spoločné memorandum je prvým krokom napríklad aj k tomu, aby stačil na cestovanie po oboch krajoch jeden integrovaný cestovný lístok, či aby spoje by na seba nadväzovali naprieč krajmi.
18.10.2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí

V sobotu 10. novembra 2018 budeme voliť nových zástupcov do orgánov samosprávy obcí. V čase od 7:00 do 22:00hod. budú môcť obyvatelia rozhodnúť o starostoch, primátoroch, mestských a miestnych poslancoch.
17.10.2018

Diskusia so študentami o spolupráci a tolerancii

Bratislavský samosprávny kraj spolu s programom spolupráce INTERACT III. zorganizoval v rámci Dní európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne aj podujatie pre študentov župných škôl. Tí sa stretli v novej Cvernovke, kde spolu diskutovali na tému Tolerancia a boj proti extrémizmu.
16.10.2018

UDRŽATEĽNÉ MESTÁ V KONTEXTE ZMENY KLÍMY

Spoločná konferencia Ministerstva dopravy a výstavby SR a Ministerstva životného prostredia SR v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom
15.10.2018

Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí

Priestor pod cyklomostom Slobody v Devínskej Novej Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj ako riadiaci orgán programu spolupráce INTERACT III. už po šiestykrát s cieľom zdôrazniť myšlienku cezhraničnej spolupráce.
12.10.2018

Slovenskú národnú delegáciu povedie Droba

Novým predsedom Slovenskej národnej delegácie pri Európskom výbore regiónov je bratislavský župan Juraj Droba. Stal sa ním v utorok 9.10.2018 v Bruseli na spoločnom stretnutí počas plenárneho rokovania Európskeho výboru regiónov.
12.10.2018

Župné školy v Senci

Školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja už po druhý raz vyrazili do regiónu. Ich druhou zastávkou v rámci projektu Župné školy v Avione bol Senec. V Mestskom kultúrnom stredisku sa dnes do 16tej hodiny prezentuje 35 župných škôl.
12.10.2018

Októbrové vydanie mesačníka Bratislavský kraj je on-line

Ďalšie vydanie mesačníka Bratislavský kraj, ktorý vydáva Bratislavský samosprávny kraj, je k dispozícií online.