Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župní študenti spoznávajú históriu

20.03.2019

„Je dôležité mládeži pripomínať a aj ďalej hovoriť o hrôzach druhej svetovej vojny. Pretože aj týmto spôsobom môžeme prispieť v boji voči rastúcej rasovej, náboženskej neznášanlivosti a silnejúcemu extrémizmu v našej spoločnosti,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba. 

Jednou z expozícií Slovenského národného múzea - Múzea židovskej kultúry v Bratislave je Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Súčasťou múzea je aj vzdelávacie stredisko, ktoré poskytuje výchovno-vzdelávacie podujatia, semináre a školenia zamerané na oboznamovanie sa so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území. Možnosť zadarmo navštíviť toto múzeum majú všetky župné školy. Bratislavský samosprávny kraj hradí náklady spojené so vstupom študentov do múzea, odborným vzdelávaním pozostávajúcim zo sprevádzania s lektorom v trvaní min. 60 minút a vzdelávacieho programu v dĺžke cca 45-60 minút. 

Župní študenti môžu Múzeum holokaustu v Seredi navštíviť od 1.2.2019 do 31.12.2019, v pondelok až piatok v čase od 8:00 do 14:00 hodiny. Jednou z nich bola minulý týždeň aj Spojená škola v Ivanke pri Dunaji.

Viac informácií v priloženej TS. Video, ako aj fotografie na voľné použitie (autor: Monika Kováčová) nájdete na:
http://bit.ly/2Hv7TM3
https://www.flickr.com/photos/vucba/albums/72157677171328907