Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župní študenti si užijú One Day Jazz festival 2019

17.06.2019

„Pre našich študentov nielen opravujeme a modernizujeme školy, prostredie, ale prinášame im aj niečo iné, kedy môžu byť súčasťou zaujímavého projektu. Na One Day Jazz festivale môžu vidieť, čo ponúkajú svetové kultúry a zároveň sa motivovať svojimi talentovanými rovesníkmi,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.  

Otvárací koncert One Day Jazz festivalu si vychutnajú študenti Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave, Strednej odbornej školy záhradníckej Gustáva Čejku v Malinove, Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej 16 v Bratislave, Strednej odbornej školy pedagogickej z Bullovej 2 v Bratislave, Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na ulici K. Adlera v Bratislave, Obchodnej akadémie na Račianskej 107 v Bratislave, bratislavského Konzervatória na Tolstého 11, Gymnázia na Grösslingovej 18 v Bratislave, Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej 2, Bratislava, Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru na Dúbravskej ceste 11 ako aj študenti ubytovaní na školskom internáte na Trnavskej ceste 2 v Bratislave.

Každoročnou súčasťou festivalu sú aj workshopy svetových hviezd. Tie sa budú opäť konať na bratislavskom konzervatóriu. Navštevované sú nielen študentmi konzervatória a mladou generáciou, ale aj hudobníkmi slovenskej scény.

Na otváracom koncerte Na Bratislavskom hrade vystúpi spolu s Bratislavským chlapčenským zborom svetoznáma izraelská speváčka a mierová aktivistka NOA, ktorá pricestuje aj so svojim quartetom. V programe vystúpi aj česká umelkyňa IDA KELAROVÁ so svojim príbehom a projektom ČHAVORENGE v sprievode s československým jazzovým triom, ktoré je zložené z prvotriednych slovenských a českých hudobníkov. 

Podrobnejšie informácie o programe ako aj o účinkujúcich nájdete na https://www.onedayjazz.sk/117/program.html