Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župné školy vyrazili do regiónu

05.10.2018
„Verím, že zakladáme novú tradíciu a takéto podujatia budú pokračovať aj v budúcich rokoch. Uvedomujeme si, že výber strednej školy je pre žiakov aj ich rodičov veľmi dôležitý, lebo si nevyberajú len školu, ale aj svoje budúce povolanie. Preto bratislavská župa tieto podujatia robí a tento rok pripravila aj brožúru, kde sú pohromade informácie o všetkých župných školách, kontakty či zaujímavosti,“ povedala na otvorení Jana Zápalová, vedúca oddelenia školstva BSK.
V Pezinskom kultúrnom centre sa počas dnešného dňa predstavuje 33 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a to v informačných stánkoch ako aj na pódiu. Prezentujú svoje zameranie, učebné odbory ako aj zručnosti žiakov. Na pódiu je sprievodný program s informáciami o školách ako aj tanečné, spevácke, hudobné vystúpenia žiakov a pedagógov, ďalej módna show, prezentácia viazania kytíc, ukážka karate, kynologické ukážky. Žiaci, rodičia, študenti, učitelia, pedagogickí poradcovia a verejnosť sa napríklad dozvedeli viac o tom, čo je dekantácia červených vín, ako prebieha a prečo je vo vinárstve dôležitá. Návštevníkov zaujali aj štvornohí priatelia, pri ktorých zistili viac o pôvode a genetike psa, šľachtiteľstve psích plemien, výcviku psov, práci so psami, psích športoch, chove a odchove psov, ošetrovaní a starostlivosti. Cieľom podujatia je prezentovať ponuku župných škôl a umožniť žiakom základných škôl a ich rodičom lepšie si vybrať tú správnu strednú školu. 
„Je dôležité, aby deviataci videli aké sú možnosti škôl nielen v hlavnom meste, ale aj tu v Pezinku ako aj v ďalších mestách bratislavského kraja. Ďakujem bratislavskej župe, že školy sú jeho prioritou,“ doplnil Oliver Solga, primátor mesta Pezinok, župný poslanec a člen školských rád BSK.