Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župné divadlo zožalo veľký úspech v New Yorku

09.10.2018

„Teší nás každý jeden úspech nášho divadla, najmä keď je to v zahraničí, čo svedčí o jeho kvalitných predstaveniach a hereckých výkonoch. Zároveň je spätnou väzbou pre hercov a jeho tvorcov, aby ďalej prinášali zaujímavé hry a inscenácie,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Festival s názvom Rehearsal for truth. Theater festival in honor of Vaclav organizoval The Vaclav Havel Library Foundation v New Yorku v priestoroch Českej národnej budovy na Manhattane od 24. do 30. septembra 2018. Župné Divadlo ASTORKA Korzo ´90 bolo pozvané na základe umeleckého renomé a pre reflektovanie spoločenských aktuálnych otázok v svojich divadelných inscenáciách. Práve na problém vyrovnávania sa s fašistickou minulosťou, ktorý je stále aktuálny, nielen v Európe reflektuje divadelná hra Thomasa Bernharda „Pred odchodom na odpočinok“, v ktorej sa newyorskému publiku predstavili Zuzana Kronerová, Marta Sládečková a Peter Šimun.

Táto inscenácia už vyhrala Grand Prix na festivale Nová dráma/New Drama a Peter Šimun získal cenu DOSKY za najlepší mužský herecký výkon sezóny za postavu sudcu Rudolfa Höllera.

Súbor dostal pozvanie aj na ďalšie dve podujatia a to Galavečer s Madeleine Albrightovou a odhaľovanie busty Václava Havla v areáli newyorskej Columbia University pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa.