Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župa súčasťou Profesia days Bratislava 2019

27.02.2019
„Technológie idú stále dopredu, neustále sa vyvíjajú, ale nič nenahradí osobné stretnutie, možnosť porozprávať sa o škole so študentami, pedagógmi ako aj zamestnávateľmi, budúcom povolaní a uplatnení. Jednoducho sa lepšie zorientovať v ponuke škôl ako aj trhu práce. Preto pozývam rodičov a žiakov základných škôl, aby sa prišli porozprávať so študentami, ktorí budú naše školy prezentovať,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 
Festival príležitostí Profesia days Bratislava 2019 sa uskutoční v stredu 6. marca od 9:00 do 19:30 hodiny a pokračovať bude vo štvrtok od 9:00 do 17:00 hodiny.  Slávnostne ho v stredu o 10:00 hodine otvoria na hlavnom pódiu Ivana Molnárová - CEO Profesia, spol. s r.o., Juraj Droba - predseda Bratislavského samosprávneho kraja , Matúš Vallo - primátor Hlavného mesta Bratislava a Matúš Gála - generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika, v.o.s.. 
Organizátori pripravili opäť prednášky úspešných a inšpiratívnych osobností ako Rytmus, Sajfa či Natália Kisková, workshopy, kariérne poradenstvo, konzultácie životopisov a modelové pohovory, jazykové, osobnostné a IT testovanie aj s certifikátmi a pripravených je niekoľko špecializovaných ostrovov - Ostrov mladých talentov, Ostrov technológií a IT, Ostrov podnikania, Ostrov kreativity a marketingu, Ostrov zdravia, Ostrov spoločenskej zodpovednosti a Zóna príležitostí s desiatkami zamestnávateľov. 
V rámci festivalu príležitostí sa po prvý zúčastní aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý bude reprezentovať 21 stredných odborných škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Počas trvania festivalu sa môžete zastaviť aj v improvizovanej „pracovnej obývačke Bratislavského samosprávneho kraja“,  kde sa záujemci o výkon pedagogickej profesie môžu informovať o možnostiach a ponuke pracovných miest na župných stredných odborných školách. Okrem stánkov jednotlivých škôl, kde nájdete podrobné informácie, si bude môcť vypočuť aj zástupcov škôl či študentov na pódiu.
Užitočné informácie týkajúce sa stredných odborných škôl  nájdete na  www.strednapremna.sk
Vstup na podujatie je zadarmo a vstupenka platí počas oboch dní konania festivalu. Stačí sa len registrovať na https://registracia.profesiadays.sk/
Viac sa dozviete na https://profesiadays.sk/