Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župa pokračuje v pomoci ľuďom bez domova

19.12.2018
„Bol som sa tam pozrieť osobne a ten pohľad nenechá asi nikoho chladným. Každý z nás sa môže dostať do rôznych situácií, či už dobrovoľne alebo nedobrovoľne, preto by sme nemali byť ľahostajní. Som rád, že župa môže aspoň nejakou mierou pomáhať. Veľký obdiv a uznanie patrí najmä zamestnancom a dobrovoľníkom, ktorí ľuďom bez domova pomáhajú a starajú sa o nich,“ povedal predseda BSK Juraj Droba po návšteve Nocľahárne a Útulku sv. Vincenta de Paul.
Bratislavský samosprávny kraj pomáha však nielen pred Vianocami, ale počas celého roka. Už vo februári začala župa spoluprácu s Nocľahárňou a Útulkom sv. Vincenta de Paul, kedy študenti bratislavskej župnej Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave nahradili výpadok dodávateľa chleba. Útulku a ľuďom bez domova tak zabezpečili prísun čerstvého chleba. Študenti vtedy napiekli vyše 4 000 chlebov. Občerstvenie na vianočných trhoch takisto zabezpečili študenti SOŠ Farského a na dobrovoľnom príspevku vyzbierali za celý deň vyše 500 eur. 
Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul a Útulok sv. Vincenta de Paul poskytuje ubytovanie, stravu, hygienu aj sociálne poradenstvo ľudom bez domova. Denne pomáhajú až 250 klientom. Podporiť a pomáhať im však môže každý a to kedykoľvek. Stačí si za 9 eur mesačne adoptovať posteľ. 
Viac informácií nájdete na webe https://www.depaul.sk/.