Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Župa poďakovala tisícke učiteľov

09.05.2019

„Treba nielen pracovať, ale aj oddychovať. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré pravidelne organizujeme pre našich učiteľov „voľnočasové“ stretnutia. V minulom roku to bol piknik na pláži či Vianočná kapustnica a teraz učiteľský piknik, kde sa stretla takmer tisícka zamestnancov našich župných škôl. Verím, že popoludnie venované iba im ich potešilo, spríjemnilo pracovný týždeň a nabilo ich novou energiou. Pozitívnym výsledkom je 15% nárast počtu prihlásených žiakov na naše stredné školy. Veľký podiel na tom majú samotní učitelia, ktorí sa s odhodlaním a energiou pustili spoločne s nami  do naštartovania našich škôl. Ďakujem všetkým, ktorí sa starajú a vzdelávajú naše deti,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

O tom, že Bratislavský samosprávny kraj to so školstvom myslí vážne svedčí aj fakt, že ako jediný zo všetkých odmenil pedagogických, ako aj nepedagogických pracovníkov koncoročnými odmenami vo výške 100 eur. Zároveň každý zamestnanec župnej školy dostal 100 eurovú odmenu podľa výšky svojho úväzku ku Dňu učiteľov v marci tohto roku ako poďakovanie a ocenenie za prácu. Rovnako tak župa od apríla minulého roka preplatila učiteľom viac ako 11 000 hodín ich mimovyučovacej aktivity za takmer milión eur.

„To, že školstvo je pre nás prioritou, nie je iba fráza. Efektívnym manažovaním a zefektívnením viacerých procesov sme v rozpočte našli ďalšie peniaze na podporu našich učiteľov aj samotných škôl. Len spokojný a zaplatený učiteľ je nositeľom dobrého vzdelania,“ uzvarel poradca predsedu BSK pre oblasť školstva Branislav Gröhling.