Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Žiaci Detskej Univerzity Komenského majú prvú prednášku za sebou

06.07.2017

Aula Univerzity Komenského v Bratislave dnes privítala viac ako 300 účastníkov už 15. ročníka Detskej Univerzity Komenského. Počas oficiálneho otvorenia slávnostne imatrikulovali a slávnostný sľub zložili tristo tridsiati piati mladí študenti, ktorí počas leta absolvujú 9 prednášok, exkurzie a zaujímavé workshopy. Súčasťou dnešného programu na pôde UK bolo aj ocenenie Juraja Kukuru.
 

prihovoril sa mladým študentom predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Slávnostná imatrikulácia jubilejného 15. ročníka Detskej Univerzity Komenského 2017 sa konala za prítomnosti zástupcov univerzity, pedagógov, rodičov ako aj zástupcov z Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý je už tradičným partnerom tohto projektu. Po slávnostnej imatrikulácii Detskej Univerzity Komenského 2017 sa konala prednáška renomovanej profesorky Oxfordskej univerzity Prof. Dame Carol Robinson na tému „Prečo včely bodajú“. Študentov ešte čaká 8 rôznych prednášok a to každú stredu v priestoroch Divadla Aréna.

Okrem prednášok budú súčasťou Detskej Univerzity Komenského 2017 ajexkurzie a tvorivé dielne v spolupráci so SNG, SNM a filharmóniou, army workshop, škola v prírode na Planinke,  tanečný workshop s Miňom Kerešom a parlamentná hodina otázok a odpovedí.

Po slávnostnej imatrikulácii ocenil na Slávnostnom akademickom zhromaždení Rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD. Zlatou medailou Univerzity Komenského aj riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukukuru, ktorý je aj členom Správnej rady UK.

“Je to veľký počin nielen vás, ale aj vašich rodičov, že sa takto veľmi zaujímajú o vaše budúce vzdelanie. Pretože to je devíza, ktorú si do života  odnesiete. Pokiaľ to vzdelanie bude kvalitné, a to vám ručím, že na tejto univerzite, ale aj na iných v Bratislave, ho dostanete, tak potom aj ten život, ktorý budete žiť, bude kvalitnejší pôjdete oveľa ľahšie dopredu,”