Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Záhoráčik ukončí sezónu túto sobotu

06.10.2017

Tento víkend sa uskutoční posledná jazda turistického vlaku Záhoráčik a to pri príležitosti konania Historických farmárskych a remeselných trhov pod hradom v Plaveckom Podhradí, ktorého organizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj.
 

„Obnovenie prevádzky na železničnej trati do Plaveckého Podhradia sa za ten čas od spustenia ukázala ako dobrý krok, pretože za ten čas si získala medzi domácim obyvateľstvom, ale aj turistami veľkú priazeň. Svedčia o tom aj štatistické údaje o počtoch prepravených cestujúcich, ktoré ukazujú úspech projektu. Región Záhorie vďaka vláčiku spoznalo takmer viac ako päť a pol tisíc návštevníkov,“povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.


Prvý ročník Historických farmárskych a remeselných trhov pod hradom organizuje obec Plavecké Podhradie, Ovocinár Skalica a Bratislavský samosprávny kraj. Uskutočnia sa v sobotu 7. októbra 2017 od 10-tej hodiny na strelnici Štimberk v Plaveckom Podhradí. Pre návštevníkov sú pripravené vystúpenia šermiarov, dobýjanie slameného hradu, dobová hudba, rytierske súboje ako aj lúpežnícka cesta na hrad a ukážka remeselníckeho remesla kováča, košíkára, mydlára a ďalších. V stredovekej kuchyni si budete môcť dať pripraviť mäso a mäsové výrobky. Piecť sa budú aj ryby a variť poľovnícky guláš. Na zahriatie bude k dispozícii horúca čokoláda, čaj, čerstvo pražená káva, šandorfské pivo, vynikající ovocné vínka a iné. Na záver akcie je pripravená ohňová šou.


Práve z dôvodu konania podujatia sa v sobotu 7. októbra 2017 uskutoční aj posledná, mimoriadna, jazda sezóny vláčikom Záhoráčikom. Zo Záhorskej Vsi bude odchádzať o 8:21, zo Zohoru 8:50, s príchodom do Plaveckého Podhradia o 9:35. Odchod vlaku späť je o 18:23.


Projekt turistického vlaku Záhoráčik spustil Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, národným dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, Železnicami Slovenskej republiky a Bratislavskou integrovanou dopravou 29. apríla 2017 na železničnej stanici Plavecké Podhradie. Jeho cieľom je zaktraktívnenie a priblíženie subregiónu Záhorie domácim ako aj zahraničným turistom. Vďaka doterajšiemu záujmu bude Bratislavský samosprávny kraj pokračovať v projekte aj v roku 2018.