Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Vína z regiónu sa predstavia v Bruseli

05.06.2017

Návštevníci bruselského námestia Place de Luxembourg spoznajú už zajtra popoludní tie najlepšie vína spod Malých Karpát. Podujatie Slovak wines from Small Carpathians organizuje Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre a Kanceláriou BSK v Bruseli.
 "V Bruseli predstavujeme náš kraj pravidelne a vždy s veľmi dobrou odozvou. Tentoraz prinesieme do centra Európy naše regionálne vína spod Malých Karpát. Návštevníci a hostia budú môcť spoznať 16 druhov bielych vín, 4 ružové a 9 kvalitných červených vín," povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Bratislavský samosprávny kraj, Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, Malokarpatské osvetové stredisko z Modry a Kancelária BSK v Bruseli spoločne pripravili podujatie Slovak wines from Small Carpathians (Slovenské vína z Malých Karpát), na ktorom na známom bruselskom námestí Place de Luxembourg predstavia návštevníkom tie najlepšie malokarpatské vína. Okrem vín budú môcť návštevníci ochutnať aj medovníčky, perníky či výrobky z hrozna ako vínové želé, hroznové oleje či kozmetiku. Podujatie sa začne zajtra o 14:00 a potrvá až do 21:00 hodiny. Do konca podujatia sa o zábavu postará folklórna skupina Kuštárovci. Bratislavskú župu na podujatí bude reprezentovať podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.