Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Víkend v regióne plný zábavy

14.10.2016

Bratislavský samosprávny kraj pripravil pre svojich obyvateľov aj v tretí októbrový víkend bohatý program. Divadelná premiéra, krst knihy, tance, ale aj odborná konferencia o ľudovej piesni a majstrovstvá v lúštení.
 
„Bratislavská župa ponúka bohatý program pre každého. Pre najmenších je tu víkendová Rozprávková jeseň v petržalskom DK Zrkadlový háj, v Pezinku bude, tak ako každú druhú sobotu Pezinský dvor a športovcov čaká už sedemnásty ročník behu Bratislava Cross,“ predstavil víkendové podujatia predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, v piatok podvečer vo svojom LOFTe uvedie interpretáciu textu Ingmara Bergmana „PERSONA“. Na javisku sa pod režisérskou taktovkou Tomáša Procházku predstaví Petra Vajdová.
Pezinská Malokarpatská knižnica v piatok o 17:00 privíta krst knihy Veroniky Šikulovej „Petrichor“, ktorej krstnými rodičmi budú Denisa Havrľová a Ľubo Dobrovoda. Podujatie je spojené s vernisážou výstavy Tomáša Polonského.
Sobotné predpoludnie bude v Malackách patriť konferencii o legendárnej ľudovej piesni „Išeu Macek do Mauacek“. O 10:00 sa v kine na Hviezdoslavovej 3 v Malackách začne „1. Medzinárodňí konferencia o Mackovi“. Prednášok sa zhostia ozajstní odborníci. Doc. JUDr. Mgr. Andrea Olšovská, PhD predstaví Mackov život a práca v právnohistorickom kontexte, PhDr. Peter Michalovič predstaví Pieseň Išeu Macek do Mauacek v pohľade muzikológa a Psychologický profil macka prinesie Mgr. Magdaléna Drahošová. Organizátori si dali za cieľ odpovedať na všetky zásadné otázky „
Od nedele 16.10.2016 budú Senecké jazerá hostiť lúštiteľské špičky z celého sveta. Odštartujú tam Majstrovstvá sveta v sudoku a hlavolamoch, ktoré sú najprestížnejším a najväčším podujatím svojho druhu na svete a tešia sa veľkému záujmu riešiteľov zo všetkých vyspelých kútov sveta.. Tento rok sa uskutoční 11. ročník šampionátu v sudoku, zatiaľ čo pre hlavolamy to budú jubilejné 25. majstrovstvá. Podujatie potrvá až do 23.10.2016.