Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Učitelia aj študenti príďte zistiť viac o župných školách

06.03.2019

„Ako zástupca Bratislavského kraja, ale aj ako zástupca najväčšieho zriaďovateľa škôl na území kraja, som rád, že naše školy sa prvýkrát stali súčasťou tohto podujatia. Stredné školy sú kľúčové pre prípravu na život a školstvo je jednou z našich priorít. Za prvý rok sme sa pokúsili spraviť maximum pre to, aby sme zlepšili podmienky učiteľov na školách. Vďaka preplácaniu mimovyučovacích aktivít sme dodnes učiteľom preplatili viac ako 87 tisíc hodín nadpráce so žiakmi a v prospech školy. Zaviedli sme príplatky pre začínajúcich učiteľov ako aj pre učiteľov, ktorí tým novým budú robiť tútorov, sprístupnili sme jazykové vzdelávanie a uvoľnili peniaze školám, aby sa aj na koncoročné odmeny našli prostriedky. Učiteľov zapájame do moderných vzdelávacích aktivít a pripravujeme aj podporu ubytovania. Trúfam si povedať, že ak dnes má niekto chuť ísť učiť, tak bratislavské stredné školy mu na to ponúkajú najlepšiu príležitosť a podmienky. Čaká nás ešte veľa práce, ale myslím, že zmena je už dnes citeľná,“ prihovoril sa návštevníkom veľtrhu bratislavský župan Juraj Droba.

Podujatie Profesia days Bratislava 2019 môžete ešte dnes navštíviť do 19:30 hodiny a zajtra t.j. vo štvrtok od 9:00 do 17:00 hodiny. 

V rámci festivalu príležitostí reprezentuje Bratislavský samosprávny kraj 21 stredných odborných škôl. Pripravená je aj improvizovaná „pracovná obývačka“, kde sa záujemci o učiteľstvo môžu informovať o možnostiach a ponuke pracovných miest na župných stredných odborných školách. Zástupcovia BSK radi predstavia možnosti a benefity, ktoré učiteľom ponúkame. Okrem stánkov jednotlivých škôl, kde nájdete podrobné informácie, si bude môcť vypočuť aj zástupcov škôl či študentov na pódiu. Porozprávať sa môžete o škole so študentami, pedagógmi ako aj zamestnávateľmi o budúcom povolaní a uplatnení sa na trhu práce.

Na veľtrhu príležitostí Profesia days Bratislava 2019 v hale B1 priestor A201 nájdete nasledujúce župné stredné odborné školy:
SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku, Malinovo
SOŠ pedagogická, Bullova 2, Bratislava
SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9, Bratislava
SOŠ technická, Vranovská 4, Bratislava
SOŠ kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2, Bratislava
SPŠ elektrotechnická, Hálova 16, Bratislava
Obchodná akadémia, Račianska 107, Bratislava
SOŠ polygrafická, Račianska 190, Bratislava 
SUŠ scénického výtvarníctva, Sklenárova 7, Bratislava
SZŠ, Strečnianska 20, Bratislava
SOŠ beauty služieb, Račianska 105, Bratislava
SŠ, Ivanka pri Dunaji
Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava
SPŠ elektrotechnická, K. Adlera 5, Bratislava
SPŠ dopravná, Kvačalova 18, Bratislava
SOŠ vinársko-ovocinárska, Modra
SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava
ŠÚV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, Bratislava
SOŠ technológií a remesiel, Ivanská cesta 21, Bratislava
Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
SOŠ masmediálnych a informačných technológií, Kadnárova 7, Bratislava