Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Triatlonisti si zmerajú sily v Lozorne

17.06.2016

Počas víkendu sa pri vodnej nádrži v Lozorne stretnú po prvý raz tí najmenší aj tí dospelí triatlonisti. Sobota bude patriť deťom a v nedeľu si svoje sily zmerajú triatlonisti na stredných tratiach. Spoluorganizátorom Karpatského triatlonu je Bratislavský samosprávny kraj.
 
„Sme spoluorganizátormi prvého ročníka Karpatského triatlonu a naším cieľom je vytvoriť z neho tradičné podujatie bratislavského kraja. Karpaty prinášajú nekonečné množstvo možností športových podujatí, preto som presvedčený, že Karpatský triatlon je prvou lastovičkou a že počet takýchto aktivít bude z roka na rok rásť,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Karpatský triatlon, ktorého prvý ročník sa začne už v sobotu krátko po poludní, je určený najmä rekreačným triatlonistom, pre ktorých nebude problém hravo zdolať stredné trate (1200m, 12 km a 60 km). Cyklistická časť bude uzavretá po celej dĺžke a trasa vedie cez Pezinskú babu a Bielky kríž s celkovým prevýšením 800 m. Je to po prvýkrát v histórii slovenských triatlonových, kedy bude uzatvorený takýto dlhý cyklistický úsek.
Sobota bude na Karpatskom triatlone patriť tým najmenším. Od 16:00 si duatlon môžu vyskúšať škôlkari a od 16:40 staršie deti. Všetky deti čaká cyklistika a beh a ak bude mať voda nad 25 stupňov celzia, tak kompletný triatlon. V nedeľu sa o 10:15 štartuje triatlon vo všetkých kategóriách, teda v mužských, ženských aj štafetových. Vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií bude v nedeľu o 14:30. Záujemcovia, ktorí nestihli online registráciu, sa môžu zaregistrovať pred pretekmi priamo v Lozorne.