Preskoč na obsah

Aktuality

VUC_006
V tejto sekcii sa nachádzajú aktuality a iné informácie z činnosti VÚC...
Späť

Transparentná príprava nového webu pokračuje workshopom

14.11.2016

Bratislavský samosprávny kraj pri príprave svojho nového webového sídla využil pomocnú ruku iniciatívy Slovensko.digital. Pre odborníkov z IT oblasti pripravuje župa workshop, ktorého výsledkom budú transparentné a presné podmienky verejného obstarávania.
 
„Príprava podkladov pre verejné obstarávanie nového webu bratislavskej župy je od začiatku transparentná a pripravujeme ich spoločne s odborníkmi. Výsledkom stretnutí pracovnej skupiny bude workshop, na ktorom sa na pôde župy stretnú odborníci z IT, ktorí nám pomôžu nastaviť podmienky tak, aby obsiahli všetko, čo má webové sídlo verejnej správy občanom ponúknuť. Transparentne, odborne, prehľadne a kvalitne,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. 
Bratislavský samosprávny kraj pripravuje verejné obstarávanie pre realizáciu nového webového sídla kraja. S know-how pri príprave súťažných podkladov pomohla župe  aj iniciatíva Slovensko.digital, ktorá združuje 1 500 členov IT komunity. Tí už teraz môžu pripomienkovať základný návrh bratislavskej župy na stránkach Slovensko.digital. Výsledkom internetovej diskusie odborníkov a následného workshopu, ktorý sa uskutoční 22. novembra v budove Úradu BSK, bude transparentné zadanie verejného obstarávania. 
Nové webové sídlo  Bratislavského samosprávneho kraja by malo byť nielen prehľadnejšie, ale malo by ponúkať aj všetky zdigitalizované procesy pre komunikáciu s úradom.